„Hrálo se nám, upřímně, skvěle. Vystupujeme totiž hrozně málo a za celé léto jsme odehráli jen dva festivaly, takže jsme už byli na společné hraní docela nažhavení," přiznal zpěvák a kytarista Michal Malátný.

Chinaski z podia spustili své největší hity jako Klára nebo píseň 1970, ale překvapili také novinkami z připravovaného alba. „Těší mě vidět, že si lidi vzali naše písničky za své, pobrukují si je a najdou se v nich. Často mi někdo říká, že něco zažil a vybavila se mu při tom nějaká naše píseň. To, co prožili, je tam někde zazpívaný. Jestli to takhle funguje, tak jsem rád," dodal.

Pořadatelé Dožínek byli s návštěvností obou dní spokojeni – blankytně modrá obloha bez mráčků byla totiž jako na objednávku. „Jen na páteční koncert kapel Forum a Pirillo s Pavlem Novákem přišlo sedm stovek návštěvníků. V sobotu už jich prošly branami výstaviště tisíce," pochvaloval si organizátor akce Jaroslav Urbanec.

Ten podle svých slov chtěl, aby se bavily všechny generace – v sobotu dopoledne proto starším návštěvníkům vyhrávala oblíbená dechovka Věrovanka, odpoledne si přišli na své fanoušci skupin D. U. B., Arrhythmia nebo Penzistor.

Děti se zase mohly vydovádět na skluzavkách a skákacím hradu, nebo se projet na koni. Střední generace si pak v sobotu večer zavzpomínala na nestárnoucí songy kapely Turbo, která patřila v osmdesátých letech k tomu nejlepšímu na domácí hudební scéně.

Dožínky neztratily ani svůj původní význam – a tím je oslava ukončení žňových prací a poděkování nejúspěšnějším zemědělcům na Přerovsku. Dožínkové věnce jim předali zástupci kraje, města a ministerstva zemědělství.

„Tři nejlepší hospodáře jsme vybrali nejen podle výnosu z letošní sklizně, ale hodnotila se i jejich činnost během uplynulých let," řekla Simona Prečanová z ministerstva zemědělství.

Největší dožínkový věnec a celkové prvenství si odnesla Zemědělská společnost Pobečví v Rokytnici, na druhém místě skončil soukromý zemědělec Alois Ondroušek z Horního Újezdu a třetím nejúspěšnějším hospodářem je Agrodružsvo Morava z Kojetína.