„Devětadvacátý ročník představí inscenace celé řady divadel a spolků. Jedná se o krajskou postupovou přehlídku a její vítěz postoupí na celostátní přehlídku činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně, která je posledním stupínkem před možností představit svůj soubor na Jiráskově Hronově,“ popsala Hana Svačinová, ředitelka Městského kulturního střediska v Kojetíně.

Přehlídka krojovaných souborů a zábava celý večer. Takový byl Hanácké bál v Kojetíně, který se konal v sobotu 25. 2. 2023.
Tradiční bál v Kojetíně: přehlídka krojů i hrdosti Hané. Podívejte se

Divadelní maraton odstartuje ve středu 8. března ve 20 hodin, a to krátce po slavnostním zahájení v sokolovně, domácí Divadelní skupina Mimoni Kojetín. Představí veselohru se zpěvy Haná se nesódí.

Ve čtvrtek tři představení 

Ve čtvrtek 9. března v 11 hodin předvede Divadlo Scéna Zlín nesoutěžní představení pro žáky s názvem Vinnetou. V 16 hodin už obsadí jeviště Divadelní spolek z Kroměříže, který uvede černou komedii (Ne)korektní pravidla. Ve 20 hodin uzavře program Stodola Jiříkovice představením Past na myši od Agathy Christie.

Čuníka představí Strom

V pátek 10. března se mohou návštěvníci těšit na dvě divadelní vystoupení. V 17 hodin představí hořkou komedii Čuník uprostřed Divadlo Strom z Brna, ve 20 hodin si lidé užijí Komenského Labyrint svět a ráj srdce v podání Divadelního spolku Jana Honsy Karolinka.

V sobotu se bude hrát až do noci

Nabitý bude program v sobotu 11. března. První představení začne v 11 hodin v režii spolku Osvětová beseda Velká Bystřice. Ve 14 hodin zahraje Divadlo Exil z Pardubic, v 17 hodin soubor Lípa Želechovice nad Dřevnicí. Ve 20.30 hodin zhlédnou diváci hru Divadelního spolku Pod Lampú Bánov a přehlídku uzavře ve 22 hodin divadelní večírek ve vestibulu sokolovny.

Přehlídku uzavře Haná Vyškov

V neděli 12. března v 11 hodin se mohou těšit návštěvníci na Studio Divadla Haná Vyškov. Vyhlášení výsledků a ukončení přehlídky proběhne v 16 hodin.