V rámci partnerské spolupráce s Gymnáziem Jakuba Škody měli návštěvníci možnost zhlédnout jejich jediný koncert v České republice při příležitosti Tour 2012. Pod vedením sbormistryně Jane Andrews procestoval tento jazzový ansámbl celou západní Evropu a všude ho vítali s nadšením.

Klasické americké evergreeny jako Route 66, Girl from Ipanema či hity Franka Sinatry, Elly Fitzgerald a Louise Armstronga nenechaly nikoho z diváků na pochybách, že tito mladí studenti umělecké školy z Waverly mají swing a jazz v krvi a zlato v hrdle.

Vlastní aranžmá písní upravených pro sbor a improvizace jednotlivých zpěváků navíc dávaly standardům nový náboj, plný energie. Ve svém repertoáru představili dokonce Bachovu Fugu v G moll ve zcela novém hávu. Nelze se divit, že si pěvecký sbor na závěr vysloužil bouřlivý potlesk vestoje.

Na začátku koncertu se svým americkým kolegům předvedli i členové školního sboru Gymnázia Jakuba Škody a zazpívali na úvod šest různorodých skladeb. Večer byl také průběžně volně tlumočen pro anglicky nemluvící posluchače, což přispělo k celkové spokojenosti.

A co říkali na atmosféru účinkující? „Byl to naprosto skvělý zážitek, v sále bylo plno a to vždycky nabije energií. Navíc, přestože je Přerov malé město, viděl jsem tady toho opravdu hodně," nadšeně okomentoval Andrew Bartlett, student hudební výchovy a zpěvu z Wartburg College. 

(meš)