Řemesla ve hře, písni a tanci. Takový název nese publikace plná notových osnov, písňových textů a doprovodných kreseb.

„Kniha je, jak už sám název napovídá, věnována starým řemeslům. Malé děti už mnohdy nevědí, co které z nich vlastně obnášelo. Na stránkách této hezké publikace mají šanci se to dozvědět,“ popsal ředitel ZUŠ Hranice Mojmír Chuda smysl nové dětské knížky.

Každá strana knihy je věnována jinému druhu řemeslné činnosti. Děti se s ní vždy seznamují prostřednictvím písně. V publikaci nechybí proslulý koudelníkův syn, řezbář tlukoucí na obruče a další, dnes již neexistující řemeslníci. Kniha vyšla nákladem dvou a půl tisíce výtisků a určena je především dětem ve věku čtyř až devíti let.

„Součástí knihy je cédéčko se všemi publikovanými písněmi. Natočili jsme ho v našem školním nahrávacím studiu a hlasy mu propůjčili naši dva žáci, Lucie Langerová a Martin Láska,“ zmínil se Chuda.

Distribuce knihy odstartovala teprve před pár dny. „Máme v plánu oslovit všechny místní mateřské školy, jestli by neměly zájem vytvořit ze svých nejtalentovanějších dětí malý soubor a my bychom s ním pak dané album také natočili,“ prozradil plány ZUŠ její ředitel.

Podpora hudebního nadání je podle něj velmi důležitá. „Pro děti by mohlo být nahrané cédéčko s jejich vlastními hlasy velmi motivující,“ uzavřel Chuda.