„Tři hodiny po otevření volebních místností přišlo k urnám kolem 25 procent voličů, což bývá u komunálních voleb běžné. V minulosti jsme měli za oba dva dny i přes 70 procent. Všichni lidé se tu znají, takže je to něco úplně jiného, než při jiných volbách,“ řekla členka okrskové komise Marie Krejčiříková.

Vhodit svůj hlas přišla do okrsku, který se nachází ve zdejším kulturním domě, i osmnáctiletá Marie Soušková. Ta jde k volbám vůbec poprvé. „S vyplňováním volebního lístku jsem si poradila, a když jsem něco nevěděla, tak jsem se zeptala. Zajímá mě, co se bude dít dál s naší vesnicí,“ vysvětlila, proč přišla k volbám.

Výsledky klání budou letos napínavé, protože kromě tradičních stran vznikla i jedna nová. Místním lidem se totiž zdá, že obec stagnuje. „Mladí lidé odcházejí, protože nejsou stavební místa, sešlo i z plánované výstavby rodinných domů. Dříve byla obec více udržovaná, a proto budu volit změnu,“ řekl jeden z místních.

Jiní si naopak současné vedení obce pochvalují. „Komunální volby jsou důležité, abychom si zvolili toho, komu věříme. Rozdělané práce je tu hodně a my jsme spokojení s panem starostou,“ řekl pan Václav z Troubek. Obcí dlouhodobě rezonuje téma protipovodňových opatření - někteří totiž nesouhlasí s návrhem Povodí Moravy. „U nás toto téma ale nehrálo roli, rozhodovali jsme se podle sympatií,“ uzavřel jiný z místních.