Do čtyř hodin dopoledne v úterý 19. července mohli zástupci stran, které chtějí v komunálních volbách kandidovat, dokládat své kandidátky. Nyní už je jasné, že si voliči v Přerově budou moct vybrat z jedenácti politických stran.

„Přerované budou mít možnost vybírat z následujících stran: KDU-ČSL a TOP 09, Piráti – ODVAHA ZMĚNIT PŘEROV, Za prosperitu města Přerova a jeho místních částí, Svoboda a přímá demokracie (SPD), ANO 2011, Pomáháme městu – ODS a nezávislé osobnosti, Komunistická strana Čech a Moravy, Společně pro Přerov – koalice politického hnutí Změna a NEZÁVISLÉ VOLBY, Srdce Přerova, Česká strana sociálně demokratická a STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ,“ uvedla tisková mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Srážka vody a úprava koryta v řece Bečvě v Přerově. Ilustrační foto
V Bečvě v Přerově na týden ubude vody, upraví koryto

V posledních volbách, které byly uspořádány v roce 2018, mohli lidé vybírat z dvanácti stran a do zastupitelstva se jich dostalo osm.

Voliči nemusejí vybírat pouze jednu stranu, ale mohou dát preferenční hlasy kandidátům napříč všemi stranami. Celkově tak mohou hlasovat až pro pětatřicet osob. Lehká změna čeká na voliče, kteří hlasovali v budově Meopty.

„Kvůli rekonstrukci nebude otevřená volební místnost v Meoptě. Lidé místo toho mohou hlasovat v budově Mostu k životu na adrese Bohuslava Němce 4. Ostatní volební místa zůstávají stejná a ani jejich počet se nezměnil,“ uvedla Chalupová.

Lidem se volební místnosti otevřou v pátek 23. září úderem druhé hodiny odpolední a zavřou v deset večer. Kdo v tento den nestihne odvolit má ještě možnost v sobotu 24. září, kdy se místnosti otevřou v osm hodin ráno a zavřou ve dvě odpoledne.