Podle informací serveru CNN vůz s názvem SD-03 s pilotem létal nad polygonem přibližně čtyři minuty. „Jsme velmi nadšení, že jsme dosáhli vůbec prvního letu pilotovaného automobilu s posádkou v Japonsku, a to za dva roky od založení našeho start upu,“ uvedl ve svém prohlášení generální ředitel společnosti SkyDrive Tomohiro Fukuzawa.

„Naší vizí je společnost, v níž jsou létající auta dostupným a pohodlným dopravním prostředkem na obloze. Lidé budou mít šanci zažít nový a bezpečný způsob života,“ dodal Tomohiro Fukuzawa.

SD-03 je nejmenší elektrické vozidlo na světě s vertikálním vzletem i přistáním. Má osm motorů, které zajišťují bezpečnost v případných nouzových situacích. Podle společnosti SkyDrive vůz zabírá prostor asi dvou zaparkovaných automobilů.

Podívejte se na první let japonského vozidla:

Zdroj: Youtube

SkyDrive věří, že se z létajícího auta stane součást běžného života. V budoucnu proběhne více zkušebních letů za různých podmínek. Je pravděpodobné, že vůz bude do konce roku testován mimo testovací polygon Toyoty. 

Společnost hodlá intenzivně pracovat na dalším vývoji technologií tak, aby byl létající vůz připraven do prodeje v roce 2023. Cena však dosud nebyla oznámena, informovala CNN.