VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálnice, obchvat, průpich

Vše k tématu dopravní kalamity v Přerově

Zastupitelé: Chceme v Přerově dálnici do roku 2015!

Přerov – Výzvu k okamžitému řešení dopravní situace v Přerově schválili na svém mimořádném jednání v pondělí městští zastupitelé. Důvod? Rozzlobilo je, že takzvaná superkoncepce ministerstva dopravy nepočítá až do roku 2025 s dálnicí D1 z Říkovic do Přerova. Zastupitelé tlačí na to, aby byla stavba zahájena nejpozději v roce 2015.

Chceme dálnici! šikují se přerovští radní na vládu

Přerov – Zvoní stavbě dálnice D1 z Říkovic do Přerova hrana? A nebo je ještě čas na resuscitaci? Odpověď na tyto otázky má dát mimořádné jednání přerovských zastupitelů, které se uskuteční v pondělí v Městském domě. Radní na něm představí výzvu, kterou chtějí zaslat ministru dopravy.

Otevírá se další část dálnice na Přerov. Co dál?

Přerov – Zase o kousek blíž k Přerovu je nyní dálnice D1. V pátek se totiž slavnostně otevře dokončený úsek stavby Kroměříž – Říkovice, který ale kvůli stavebním komplikacím u Hulína končí.

Povede do Přerova dálnice? Rozhodne pátek třináctého

Přerov – Které stavby dálničních úseků projdou a nad kterými se naopak zavře voda? Ministerstvo dopravy zveřejní úplný seznam pozastavených staveb v pátek 13. srpna. Zástupci přerovského magistrátu horečně jednají i omožnosti vnitřního průtahuměstem.

Moravané zbrojí. V Přerově i Zlíně začal boj o dálnici

Přerov – Kapitáni průmyslu na Přerovsku, ale také velké stavební firmy společně se Zlínským krajem a městem Přerov – to už je dost velká síla, která by mohla zatlačit na ministerstvo dopravy a konečně prosadit neustále oddalované stavby dálničních úseků. V Přerově kvůli tomu nyní vzniklo Občanské sdružení pro výstavbu dopravní infrastruktury na Moravě. Sídlo bude mít v budově Emosu na náměstí T. G. Masaryka.

Kozlovice bojují za obchvat. V petici žádají i zákaz vjezdu kamionů

Přerov – Peticí, pod kterou se již sešlo přes pět set podpisů od obyvatel místní části Přerova Kozlovic, se na svém posledním jednání zabývali městští zastupitelé.

Je po volbách, debata o obchvatu utichla

Přerov – Ve vypjatém předvolebním období slibovaly všechny politické strany v Přerově, že udělají maximum za prosazení stavby obchvatu. Je měsíc po komunálním klání a místo hromadných protestů, petic a nátlaku na ministerstvo dopravy je ticho po pěšině.

Ministerstvo: Dálnice ano, průpich zatím ne

Přerov – Jedna dobrá a jedna špatná zpráva. Tak by se dal v kostce přetlumočit obsah dopisu ministerstva dopravy, jenž nyní obdržel primátor města Jiří Lajtoch (ČSSD).

Přerovští radní: Trváme na průpichu!

Přerov – Chceme dálnici, která vyvede z města tranzitní dopravu, tvrdili ještě nedávno přerovští radní. Po návštěvě ministra dopravy Pavla Dobeše (VV) v Přerově, jenž minulý týden v pátek dokončení obou úseků dálnice D1 slíbil, ale konšelé nečekaně otočili.

Co je průpich? Přerované to zjistí z letáku

Přerov – Je pro vyřešení složité dopravní situace v auty ucpaném Přerově důležitější stavba takzvaného průpichu, nebo pomůže jen dokončení úseku dálnice D1 do Přerova? Na tyto a řadu jiných otázek má odpovědět informační kampaň, kterou uspořádal v těchto dnech v přerovských ulicích magistrát.

Přerovští radní: Průpich budeme potřebovat

Přerov – Dočká se Přerov průpichu? Pokud ano, kdy se začne budovat? A jak by vypadaly okolní ulice po jeho vytvoření? Těmito a dalšími otázkami se teď zabývají přerovští radní. Nejen vznik průpichu, ale především dálnice, teď však závisí hlavně na penězích.

Navrátilová o průpichu: Překvapilo mě, že se radní neradují

Přerov - Reakce poslankyně za Věcí veřejné Dagmar Navrátilové na článek Přerovského deníku: "Nechceme handl průpich za obchvat, vzkázali radní".

Průpich je magistrála po Přerovsku, říká náměstek Hluzín

Přerov /ROZHOVOR/ – Stavba vnitřního průtahu městem, kterou definitivně posvětilo ministerstvo dopravy, se stala v Přerově tématem číslo jedna. Paradoxní je, že ačkoliv se jedná o investici, která má výrazně usnadnit Přerovanům život, mezi radními a opozicí se vede spor o to, kdo pro její prosazení udělal více. Jaký bude další postup vedení města, na to jsme se zeptali náměstka primátora Dušana Hluzína (TOP 09).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení