VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dálnice, obchvat, průpich

Vše k tématu dopravní kalamity v Přerově

Stavba dálnice D1 Přerov - Lipník? Letos zase nic, až na jaře

Přerov/Lipník  – Frekventované ulice ve městě, ucpané nákladními auty a nervózní řidiči v kolonách. Tento typický obrázek Přerova se zřejmě hned tak nezmění.

Zahájení stavby dálnice se opět posouvá, starostové jsou nervózní

Přerovsko – V Přerově už vznikají na téma neřešené dopravní situace vtipy. Třeba ten o průpichu, jehož stavba nedávno odstartovala nárazem kamionu do jednoho z domů poblíž nádraží. Projet ucpaným Přerovem v dopravní špičce už ale tak zábavné není. Stejně tak jako sliby ministrů, které se mění s každým otřesem na politické scéně.

Slib jménem dálnice. Kdy se začne stavět? Co myslíte?

Přerov /ANKETA/ – Kdyby chtěli v Přerově sestavit žebříček nejčastěji opakovaných slibů, kterými se snaží stát uchlácholit občany, jasným vítězem by se stala stavba dálnice. Ministři kvůli ní jezdí pravidelně do Přerova už od devadesátých let a výsledek? Úsek D1 se loni zastavil v Říkovicích u Přerova. Hladká jízda ve směru od Zlína tak končí v kolonách na křižovatkách v Přerově.

Se starostou Lipníku o investicích ve městě či stavbě dálnice

Lipník nad Bečvou – Jak hospodaří město Lipník nad Bečvou, co nového bude realizovat a jaké akce chystá? Nejen na tyto otázky odpovídal v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník lipnický starosta Miloslav Přikryl.

Dobrá zpráva pro Přerov: dálnice prý bude!

Přerov – To, o čem se dlouho jen mluvilo, je zase o krůček blíž realitě. Ministerstvo dopravy tento týden potvrdilo, že se ve státním rozpočtu najdou peníze pro zahájení stavby úseku dálnice D1 z Přerova do Lipníku. Ta má vypuknout už v příštím roce.

Pod peticí za stavbu dálnice je přes 15 tisíc podpisů

Přerov – Petice za stavbu dálnice D1 z Říkovic do Přerova, k níž se kromě zdejších obyvatel připojily také okolní obce, míří do Poslanecké sněmovny. Sešlo se pod ní více než patnáct tisíc podpisů, což je o pět tisíc více, než radní potřebovali.

Stavba dálnice Přerov - Lipník má zelenou

Lipník nad Bečvou/Přerov – Obyvatelům Lipníku nad Bečvou se blýská na lepší časy. Ministerstvo dopravy dalo totiž zelenou zbudování dálnice D1 z Přerova do Lipníku nad Bečvou. Stavba asi čtrnáct kilometrů dlouhého úseku má být podle posledních informací z ministerstva dokončena v roce 2015.

FOTO. Studentky sbírají podpisy pod petici za dálnici

Přerov /FOTO/ – Velkou podpisovou akci zahájil v těchto dnech v ulicích Přerova zdejší magistrát. Studentky středních škol zastavují na frekventovaných místech v centru chodce a dávají jim podepsat petici za dostavbu dálnice D1 z Říkovic do Přerova.

Utajená dálnice: u Lipníka chybí nájezd i směrovky

Lipník nad Bečvou – Tak dobře utajenou dálnici jako u nás jinde nemají, stěžují si lidé v Lipníku nad Bečvou. Úsek do Bělotína je v provozu již od listopadu 2008, řidiči jedoucí od Přerova ho ale nevyužívají. Chybí totiž nejen dlouho slibovaná nájezdová rampa, ale i přehledné dopravní značení, které by k dálnici navedlo.

Dálnice? Tlaky na změnu superkoncepce se stupňují

Přerov/Olomouc – Nejen politici z Přerovska, ale už i z jiných měst v Olomouckém kraji tlačí na to, aby ministerstvo dopravy přepracovalo svou takzvanou superkoncepci. Podle ní se nemá až do roku 2025 začít stavět dálnice D1 z Říkovic do Přerova, která jako jediná pomůže dopravou ucpanému městu. Jasné „ne“ koncepci bez dálnice dal tento týden na svém zasedání v Olomouci i hospodářský výbor sněmovny.

Skončí Přerovská rozvojová? Bez dálnice prý nemá co nabídnout

Přerov – Společnost Přerovská rozvojová, kterou založilo před necelými třemi lety město kvůli přilákání investorů, zřejmě končí. Bez napojení na dálnici může případným investorům nabídnout pouze nepříliš atraktivní bývalé okresní město, jehož hlavní tepny jsou ucpané auty.

Petici za dálnici můžou podepsat i školáci

Přerov – Obyvatelé Přerova se v těchto dnech začali hromadně podepisovat pod petici, která bojuje za stavbu průpichu a dlouho oddalovaného obchvatu Přerova. Jen v Městském informačním centru ve velké pasáži už se zaplnilo podpisy sedm archů. Listiny jsou ale i na mnoha dalších místech v Přerově.

Jiskření kvůli dálnici: Vy lžete! A vy jste nekompetentní!

Přerov /4xVIDEO/– Kdo komu psal? Kdo s kým jednal? Za čími zády? Na mimořádném pondělním jednání přerovského zastupitelstva, které se týkalo dálničního obchvatu, to vřelo. Zástupci města i kraje se předháněli v připomínání, co kdo pro stavbu dálnice udělal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení