VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Letiště v Bochoři

Nulová varianta přerovskému letišti nehrozí. Babiš je prý nakloněn zóně

Přerov, Bochoř – Dopravní napojení strategické průmyslové zóny, jež má vzniknout v areálu bochořského letiště, schválila na svém jednání tento týden vláda. Přestože zatím nepadl definitivní verdikt, z informací zástupců vedení kraje a města vyplývá, že reálněji se v tuto chvíli jeví strategická zóna se zachováním letiště.

Na letiště v Bochoři se vrátí vrtulníky! Bude tam výcvikové centrum pro NATO

Bochoř – Je rozhodnuto. Centrem mnohonárodnostního výcvikového střediska vrtulníků (MATC) se nakonec stane bývalá vojenská základna v Bochoři.

Kraj stopnul peníze pro letiště. Pošlete jej do likvidace, žádá opozice

Přerov – Milionové dotace dvou krajů a města na provoz Regionálního letiště Přerov – a na konci urputného snažení projekt, který už podle mnohých politiků nemá budoucnost.

Letiště v Přerově znovu ožívá, chce být centrem výcviku na Moravě

Přerov – Chmurné předpovědi o tom, že bochořské letiště po odchodu vojáků začne pustnout a armádní budovy postupně rozeberou na sběr přičinliví spoluobčané, se nenaplnily. Spíše naopak.

Bránu letiště v Bochoři opustily i historické letouny

Přerov – Bránu bochořského letiště opustily ve středu poslední letouny. Nebyly to ale bitevní vrtulníky Mi-24 nebo dopravní Mi-171Š, které v minulosti brázdily vzdušný prostor nad městem, ale takřka historické exponáty. Stíhačka MIG-21F-13 a proudový podzvukový bitevní letoun L-29 Delfin. Stroje, vyrobené v šedesátých letech minulého století v Aeru Vodochody.

VIDEO: Vrtulníky se rozloučily s Přerovem, emoce by se daly krájet

Přerov – Rozloučení s piloty 23. základny vrtulníkového letectva E. Beneše, kteří uspořádali v úterý dopoledne hromadný průlet nad Přerovem a okolními obcemi, provázely emoce. Základna v prosinci končí a vrtulníky se tímto dnem definitivně přesunuly do Náměště nad Oslavou.

Vylidněné letiště v Bochoři pohlídají fotopasti

Přerov – Vylidněný areál bochořského letiště, který už z velké části opustila armáda, mají střežit fotopasti. Zejména starostové okolních obcí se totiž obávají toho, aby se letiště po odchodu vojáků vrtulníkové základny nestalo rájem zlodějů, kteří ho „rozeberou na součástky".

Kraj dává do letiště Přerov další tři miliony, ze zbytků peněz

Olomouc/Přerov – Olomoucký kraj vloží do přerovského regionálního letiště, jehož projekt po odchodu armády ztroskotal, další tři miliony korun. Podle náměstka hejtmana Michala Symerského (KSČM) jde o peníze, které zbyly z balíku investic určené pro letiště z roku 2011. Většina z této částky má pokrýt mzdy zaměstnanců. Ve společnosti i po pádu projektu stále pracují čtyři lidé. O osudu projektu i zaměstnanců chtějí akcionáři, mezi které patří kromě Olomouckého také Zlínský kraj a město Přerov, rozhodnout do konce roku.

Starosta Bochoře: Bojím se, aby z letiště nevedla "Železná stezka"

Bochoř – Bochoř leží čtyři kilometry jihozápadně od Přerova. Jeho historie sahá do konce třináctého století, kdy se na klášteře na Velehradě objevila první zmínka o Bochoři. 

S Regionálním letištěm už kraj nepočítá. „Projekt usnul," říká hejtman

Přerov – Z velkolepého projektu Regionálního letiště, do něhož v minulých letech vkládaly své naděje i nemalé finanční prostředky Olomoucký, Zlínský kraj i město Přerov, zřejmě nic nebude. Potvrdil to olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), podle kterého už kraj pozastavil investice do tohoto záměru. Po odchodu přerovské vrtulníkové základny využijí areál Letecké opravárenské závody Malešice.

Letiště v Přerově neosiří, přislíbil náměstek ministra obrany Picek

Přerov/Olomouc – Jedna špatná a jedna dobrá zpráva. Tak by se dal shrnout obsah schůzky zástupců vedení Olomouckého, Zlínského kraje a města Přerov s náměstkem ministra obrany Vlastimilem Pickem, která se uskutečnila v pondělí v Olomouci.

Primátor jednal s Nečasem o letišti. Odchod armády není prý ještě definitivní

Přerov – Debaty o osudu přerovské vrtulníkové základny nekončí. A to i přes prohlášení dnes již bývalého ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), který počátkem prosince uvedl, že se vrtulníky přesunou z Přerova do Náměště nad Oslavou.

Vrtulníky z Přerova zmizí, kousek letiště si armáda možná nechá

Přerov – Příliš velké provozní náklady, které armáda vyčíslila na jednu miliardu korun ročně, jsou hlavním důvodem přesunu vrtulníků z Přerova do Náměště nad Oslavou. Nečekaná zpráva odstupujícího ministra obrany Alexandra Vondry (ODS) o odchodu vojáků z letiště v Bochoři zaskočila velení základny i komunální politiky.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT