Mediální kauza má odvést pozornost od poplatků u lékaře, zdražené elektřiny, plynu, svozu odpadu, kadeřníka a dalších služeb. Potud tedy teorie mé přítelkyně.

To, že fenomén zdražování zasáhl do života každého z nás, potvrzují ale i rozhovory s lidmi, jichž se nárůst cen citelně dotkl. Jedna z oslovených důchodkyň ve snaze ušetřit krájí zbytky chleba, suší je a schovává pro další využití – třeba do polévky.

Některé ženy zase přestaly chodit ke kadeřníkovi, protože podražil o patnáct procent. Ovšem absolutním vítězem ankety mezi obyvateli byl názor jedné učitelky.

Té její kadeřnice poradila, že když nemá peníze na kondicionér, má si dát na vlasy aviváž. Splní to svůj účel a člověk ještě ušetří.

Zdá se, že se začínáme vyspělému kapitalismu vzdalovat mílovými kroky. Na hlavě aviváž, místo jídla v restauraci kostky nakrájeného chleba.

Hledali jsme, na čem všem ještě ušetřit. Tak třeba mou kolegyni napadlo, že se hodně plýtvá při splachování záchodu. Té vody, kolik zbytečně proteče.

A nebo televize, počítač – tolik zbytečné energie. A už vůbec nemluvě o zbytečném topení, zbytečné návštěvě kulturních akcí a úplně zbytečném cestování.

To si dnes může dovolit jen někdo – třeba Barbora Škrlová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika