Tísňová linka přijala oznámení asi hodinu po půlnoci.

„Na místo ihned vyrazili profesionální a drážní hasiči z Přerova, ale také dobrovolní z Vlkoše, Újezdce, Troubek, Přerova a Chropyně na Kroměřížsku," vyjmenovala krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Plameny šlehaly do okolí ze zemědělského objektu o rozměrech 200×500 metrů, v němž bylo uskladněno krmivo a zrno, ale nacházely se zde také plastové balíky na siláž či zemědělská technika – například bagry, krmící vozy, traktory a podobně. Požár nezachvátil celou halu, ale pouze její třetinu.

Ještě před zahájením prací obdrželi hasiči od majitele objektu informaci, že je uvnitř uskladněno asi 200 litrů kyseliny propionové. „Ta se používá na úpravu zrna proti škůdcům. Celý zásah tedy probíhal v dýchací technice. Část kyseliny sice při požáru unikla, hasiči ji ale dostatečně naředili, aby nebyla zdraví nebezpečná," upřesnila mluvčí.

Jednotky dostaly oheň pod kontrolu asi o půl druhé v noci, samotné ukončení likvidace hlásil velitel zásahu krátce před třetí hodinou.

„Při požáru nebyl nikdo zraněn a nebyla ohrožena ani žádná hospodářská zvířata. Majitel usedlosti vyčíslil škodu předběžně na 950 tisíc korun," doplnila. Příčina je stále v šetření.