Na místo dorazilo ve večerních hodinách pět hasičských jednotek - profesionální a drážní hasiči z Přerova, kterým pomáhali dobrovolní z Želatovic, Přerova a Radslavic.

„Jednotky po příjezdu spatřily, jak se z půdního prostoru domu valí hustý černý dým, a pak se celá střecha ocitla v plamenech,“ popsal krajský mluvčí hasičů Radek Buryánek. Kvůli rychlému šíření ohně bylo nutné okamžitě nasadit čtyři útočné proudy.

„Systematicky jsme také prováděli průzkum termokamerou. Hašení komplikovalo velké množství uskladněných pneumatik a přítomnost propanbutanových lahví, které se z objektu podařilo bezpečně vynést. Z přístavby jsme zachránili také slepice a králíky,“ vylíčil dále.

Hasiči oheň lokalizovali v jedenáct hodin v noci a díky efektivní spolupráci profesionálních a dobrovolných jednotek se podařilo zabránit jeho rozšíření na okolní objekty.

„Při zásahu jsme využili také výškovou techniku, díky níž jsme střechu rozebrali a vyhledali i skrytá ohniska hoření,“ doplnil. Příčinu požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel ve spolupráci s policií. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.