Policisté z místa evakuovali čtyři děti a tři dospělé. Dva lidé se nadýchali kouře a museli být převezeni do nemocnice.

„Na místo ihned po oznámení vyrazila dvoučlenná hlídka, která zjistila, že v přízemí ubytovny na konci chodby hoří a dým se dostává i do horních pater budovy. Od nájemníků v přízemí zjistila, že kouř proniká i do jejich bytů,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Protože evakuaci nebylo možné provést otevřením dveří, uskutečnila se záchrana ze zvýšeného přízemí přes okno.

„Jako první rodiče vytáhli a podali policistům čtyři děti ve věku od dvou do desíti let. Pak přišla řada na tři dospělé osoby, které opustily byt za pomoci výsuvného žebříku. Policisté žebřík přistavili k oknu,“ doplnila.

Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří požár uhasili a provedli evakuaci dalších sedmi lidí z vyšších pater domu. Dva dospělí se nadýchali kouře a byli převezeni do nemocnice. Šetřením vyšlo najevo, že se na společné ubytovně vzňal odložený odpad.

„Přesnou příčinu požáru dosud vyšetřovatel hasičů neurčil a není tedy jasné, zda se jednalo o nedbalost nebo úmysl. V souvislosti s požárem bude probíhat další šetření a nyní je tato událost evidována jako přestupek na úseku požární ochrany,“ doplnila.

Po odvětrání se evakuovaní nájemníci ubytovny mohli vrátit do svých domovů. Předběžný odhad škod je 60 tisíc korun.