Oheň na místě likvidovaly jednotky z 2. stupně poplachového plánu.

Po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o zemědělskou stavbu o velikosti 70x10 metrů s uskladněnými stroji a zařízením na výrobu pelet a že hoří ze dvou třetin.

„K lokalizaci jsme nasadili několik proudů C a rychlým zásahem se nám podařilo uchránit část budovy, i přestože byla významně zasažena střecha a vnitřní prostory objektu. K likvidaci požáru jsme využili termokamery, které nám pomohly s přesnou lokalizací ohnisek, k hašení jsme použili nastavovací žebříky a další věcné prostředky,“ popsal mluvčí krajských hasičů Radek Buryánek.

Samopal, kterým 15. dubna 2023 50letý muž postřílel lidi v pokoji rodinného domu v olšovecké osadě Boňkov.
Masakr v Boňkově: muž samopalem postřílel tři lidi, zemřel i 15letý chlapec

Na hašení požáru se podílely také jednotky ze sousedního HZS Zlínského kraje, celkově bylo nasazeno devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, a to profesionální z Přerova, HS Bystřice pod Hostýnem (HZS ZLK), HS Holešov (HZS ZLK) a JSDH Lipová, Opatovice, Horní Újezd, Dřevohostice, Bystřice pod Hostýnem a Prusinovice.

Škoda předběžně šplhá k více jak jednomu milionu korun. „Na vyšetřování příčin požárů spolupracují s Policií ČR naši vyšetřovatelé,“ doplnil mluvčí hasičů.