Hned po desáté hodině ranní vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči k požáru ve Veselíčku.

„K zahoření došlo na ploše zhruba pěti metrů a to stromů, pařezů a jehličí. K události ihned vyrazila jednotka Staměřice a také profesionální hasiči z nedaleké stanice v Lipníku nad Bečvou,“ informoval krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák s tím, že po příjezdu byla plocha zahoření upřesněna na deset krát pět metrů. Hasičům se požár naštěstí podařilo rychle dostat pod kontrolu.

Ještě před polednem byl nahlášen požár v Lipníku nad Bečvou, kde nedaleko místní chmelnice došlo k zahoření trámů.

„K místu vyrazila profesionální i dobrovolná jednotka z Lipníku nad Bečvou. Na místě došlo k požáru trámu v poli malého rozsahu. I tento požár nebyl nikterak náročný na čas a po několika minutách byl zcela uhašen a hasiči se mohli vrátit zpět na své základny,“ sdělil k události Zdeněk Hošák.

Pálení klestí se zřejmě „vymklo“ kontrole v místní části Přerova Popovicích. K požáru na louce nedaleko lesa na ploše přibližně sedmdesát krát sedmdesát metrů vyjížděli hasiči ve tři hodiny odpoledne.

„K místu vyjely z požární stanice Přerov tři posádky cisternových vozidel posíleny drážními kolegy a dobrovolnými hasiči z Přerova,“ konstatoval mluvčí hasičů. Jednotky k likvidaci požáru využily čtyř vysokotlakých hasebních proudů.

V kraji hasiči vyjížděli také k požárům v Přemyslovicích a Držovicích na Prostějovsku nebo Července na Olomoucku.