Pokoje, které obývají starší manželé společně s dalším příbuzným, ale naštěstí ohněm zasaženy nebyly.

Příčina požáru se nyní šetří. „Na místo vyjížděly v pátek kolem půl dvanácté v noci jednotky profesionálních hasičů z Hranic, Lipníku nad Bečvou a Přerova. Kvůli náročnosti zásahu a rozsahu požáru byli povoláni také dobrovolní hasiči z Hranic, Stříteže nad Ludinou, Opatovic, Potštátu a Jindřichova. Další jednotky dorazily i ze sousedního kraje – ze Spálova a Oder,“ informoval velitel zásahu Radek Ocelka z Hasičského záchranného sboru v Přerově.

Podle něj trvala likvidace ohně celou noc až do šesté hodiny ranní. Požářiště však střeží i v průběhu soboty hasiči z Potštátu. „Usedlost se nachází na okraji obce. Zasažen požárem byl hospodářský objekt o rozměrech 38 x 26 metrů, jehož součástí jsou chlévy, výměnek a další prostranství,“ upřesnil vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.

Podle něj byla obytná část chycena jen minimálně, a to na ploše asi jednoho metru čtverečních. „Ve výměnku žijí starší manželé v důchodovém věku a ti hořící usedlost ihned opustili. Museli vynést z místnosti ven do auta také imobilního bratra majitele. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn,“ řekl dále Schwarz.

Příčina požáru usedlosti je nyní v šetření, už teď je ale jisté, že škody půjdou do stovek tisíců korun. „Vyšetřovacích verzí je několik, ale v této fázi šetření je nebudeme upřesňovat, “ uzavřel Schwarz.