Včasným zásahem se naštěstí podařilo uchránit majetek v hodnotě milionů korun, přesto se ale škoda vyšplhala na stovky tisíc.

„Plameny zasáhly přízemní prostory rozsáhlého průmyslového objektu a hrozilo nebezpečí rychlého rozšíření do více prostor místní výrobny," uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Informaci o požáru převzala tísňová linka krátce po šesté hodině ráno.

„Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Přerova s cisternovými vozidly, které posílily jednotky dobrovolných hasičů z Dubu nad Moravou a Troubek," upřesnil.

Jejich včasná pomoc zabránila rozšíření do dalších prostor objektu.

„Plameny se i přesto rychle rozšířily do dvou místností a poškodily stroje, vybavení, ale i skladovaný materiál. Hořely převážně plechové nádoby s barvou a dalším vysoce hořlavým materiálem," konstatoval.

K explozi naštěstí nedošlo a nebyla nutná ani evakuace obyvatel z okolních panelových domů. Záchranáři vynesli z hořících prostor několik tlakových lahví a další techniku pro výrobu.

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu zhruba do dvaceti minut, poté ale procházeli hustě zakouřené prostory a v některých místech s pomocí termokamery dohledali menší skrytá ohniska, nebo pouze provedli ochlazení materiálů.

„Prostory jsme odvětrali s pomocí přetlakové ventilace a po ochlazení jsme provedli celkový závěrečný průzkum. Co je příčinou vzniku požáru nyní aktuálně zjišťuje vyšetřovatel," uzavřel.