Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek a škody se zatím odhadují na milion korun.

V případě nařízení demolice objektu ale hrozí, že budou materiální ztráty ještě vyšší. Hasiči likvidovali následky požáru až do pozdních večerních hodin.

„Devětadvacetiletý muž pálil na dvorku rodinného domu, který nyní prochází rekonstrukcí, dřevěný odpad – a to desky a skříně. Nedostatečně si zajistil ohniště, od něhož se pak vznítily uložené matrace,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov začal oheň nabírat na intenzitě a plameny přeskočily na střechu objektu. Požár zachvátil krovy domu a rozšířil se na střechu o rozměrech 45×20 metrů. Zasáhl i půdní prostory a stropy horního patra domu.

„V důsledku hasících prací byl objekt celkově podmáčený. Škoda se v tuto chvíli odhaduje na milion korun. Pokud bude nařízena demolice objektu, zřejmě se ještě zvýší,“ doplnila policejní mluvčí.

Velmi náročná byla likvidace ohně pro hasiče z Přerovska. Na místo požáru bývalé výrobny rukavic v centru Potštátu totiž v pondělí odpoledne muselo vyrazit osm hasičských jednotek.

„Zásah je náročný, protože hrozí propadnutí střechy a stropních konstrukcí. Musíme postupovat opatrně, aby se nikomu nic nestalo,“ líčil vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz, který byl na místě.

Podle jeho slov vyjížděli k požáru profesionální hasiči z Přerova, Hranic a Lipníka nad Bečvou a dále pak dobrovolníci z Potštátu, Stříteže nad Ludinou, Jindřichova nebo Fulneku. Kvůli zahoření objektu museli být evakuováni také lidé ze sousední budovy.

„Většina jednotek odjížděla z místa zásahu až ve večerních hodinách, dobrovolní hasiči z Potštátu hlídali požářiště až do rána,“ řekl vyšetřovatel Schwarz. Pravděpodobnou příčinou požáru je podle jeho slov spalování dřevěného odpadu s následným vzplanutím dalšího materiálu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

V Potštátě hořel třípodlažní dům