K případu byli hasiči přivoláni ve 2.17 hodin, ještě před jejich příjezdem se ale rozšíření požáru snažili zabránit dva zaměstnanci noční směny.

„Po spatření černého kouře se pustili do boje s plameny v silně zadýmeném skladu. Rychle se šířící požár a nebezpečný kouř je však brzy vyhnaly ven,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Jako první na místo nehody dorazili hasiči podniku, dobrovolný sbor z Chropyně a později i posilová jednotka z Kojetína.

„Do výrobní haly natáhli vodní vedení a začali hasit. Následně převzali velení kroměřížští profesionálové. V dýchacích přístrojích muži pronikli do hořícího skladu s plasty a odpady, kde museli intenzivně hasit,“ poznamenal mluvčí.

K likvidaci ohně záchranáři později použili těžkou pěnu. Způsobená škoda se sice vyšplhala na milion korun, další značnou část majetku však díky včasnému zásahu hasiči zachránili.

V odhalení příčiny ohně bude vyšetřovatel pokračovat teprve dnes. Zaměstnanci uvedli, že při práci na drtičce odpadu zpozorovali závadu a následně vznikl požár, který se pokusili hasit.