„Na místo postupně vyjelo devět jednotek - profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou, Přerova, Hranic a Olomouce a dobrovolní z Oseku nad Bečvou, Veselíčka, Radslavic, Dolního Újezdu a Staměřic. Už při příjezdu bylo z velké dálky vidět hustý dým,“ popsala krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Zdroj: Youtube

Plameny zasáhly autodílnu o rozměrech 40 x 15 metrů, ve které měl majitel několik tlakových lahví. Ty hasiči vynesli ven mimo požárem zasažený objekt a postupně je ochlazovali. „V prvotní fázi zásahu bylo cílem jednotek jak hašení požáru, tak i ochrana okolí, aby se požár nerozšířil na blízký velkosklad sena,“ dodala.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu asi tři čtvrtě hodiny po oznámení, likvidace ohně ale probíhala déle. „Během zásahu hasiči vynášeli ven z autodílny ohořelý materiál a vybavení, které pak na volném prostranství dohašovali. Jednotky rozebíraly konstrukce, hasily skrytá ohniska a celý objekt průběžně kontrolovaly termokamerou,“ vylíčila.

Na místo zásahu dorazil také vyšetřovatel hasičů, který ale zatím neupřesnil výši škody. Příčinu zahoření nyní zkoumají vyšetřovatelé. 

Policie pátrá po jednatřicetiletém Robertu Tulejovi, s žádostí o pomoc se obrací na širokou veřejnost
Policie pátrá po Robertu Tulejovi, neviděli jste ho?
Ilustrační foto.
V pět hodin ráno nadýchala řidička přes dvě promile