Hlavním důvodem bylo i to, že se na náměstí T. G. Masaryka v Přerově o půlnoci nekonal žádný program a strážníci tak nemuseli zklidňovat rozvášněné skupinky po jeho skončení.

„Byl to jeden z nejpoklidnějších Silvestrů za poslední roky a určitě k tomu přispělo i to, že v centru města nebylo takové množství lidí, jako v minulosti. Neměli jsme téměř žádné oznámení a nezasahovali u pouličních rvaček ani domácích konfliktů,“ shrnul zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Naproti tomu hasiči měli rušnou noc a nezastavili se ani na Nový rok - jednotky z kraje vyjížděly k patnácti událostem. Většinou se jednalo o požáry, dopravní nehody, ale i technické zásahy, kdy si lidé zabouchli dveře od bytu, nebo zůstali zavření na balkoně. Více zásahů na Přerovsku bylo na Nový rok.

„Krátce po čtvrté hodině ranní vyjížděla profesionální jednotka z Hranic k požáru osobního vozidla, v době dojezdu hasičů ale oheň vůz zcela zničil. Na Nový rok dopoledne jsme zasahovali také v Polomi na Hranicku, kde zahořela budova se dřevem o rozměrech 8 x 10 metru,“ řekl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Požáry od petard jednotky na Přerovsku naštěstí nemusely řešit.

Z pohledu lékařů záchranky silvestrovská noc nijak nevybočovala z normálu. „Výjezdová činnost v kraji byla standardní a spíše bych řekl, že i o něco nižší. Ošetřili jsme zraněné s úrazy hlavy a končetin, bylo i několik napadení a jeden úraz petardou, kdy jsme zraněného převezli do nemocnice. Nejednalo se ale o vážnější úraz,“ shrnul krajský mluvčí záchranky Pavel Lampa.