K požáru vyjíždělo pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Při požáru nebyl kromě kočky nikdo v domě, škoda byla vyčíslená na čtyři sta tisíc korun.

Na plameny šlehající ze střechy domu upozornilo hasiče před devátou hodinou večer hned několik místních.

K požáru vyjížděli požárníci z Prostějova, Kojetína a Tovačova.

„Když přijela první jednotka hasičů na místo, byla už střecha o rozměrech dvanáct krát deset metrů zcela v plamenech. Celou situaci navíc komplikovaly sousedící rodinné domy, na které se požár mohl rychle rozšířit. Hasiči proto začali ochlazovat střechy přilehlých rodinných domů,"uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Další hasiči postupovali k ohnisku požáru, práci jim však komplikoval hustý kouř, který byl v půdním i prvním patře celého domu. Při požáru nebyl naštěstí nikdo uvnitř domu, přesto jeden život hasiči zachránili.

„Mezi hořícími krovy slyšeli sténání a poté z kouře vynesli uvězněnou kočku," řekl Zdeněk Hošák.

Celý zásah hasičům nejvíce komplikoval dvojitý strop, který byl zateplený zastaralým způsobem, a to pomocí pilin, otrub a dalšího velice hořlavého materiálu.

„Pomocí speciálního zařízení jsme provedli průřezy ve stropu, a to v místech vykazujících nebezpečné tepelné hodnoty, které detekovaly skrytá ohniska. Vše se nakonec podařilo uhasit," uvedl mluvčí hasičů a dodal, že přilehlé domy se podařilo od požáru ochránit. Hasiči postupně odkryli střechu domu a odstranili ohořelé trámy a plechovou krytinu.

Během požáru i zásahu hasičů se nikdo nezranil, předběžnou škodu majitel vyčíslil na čtyři sta tisíc korun.

Podle vyšetřovatele byl příčinou požáru neodborně nainstalovaný kouřovod.