O případu informoval již v neděli Přerovský deník, policie ale uvolnila bližší informace až nyní. Na místě události zasahovaly hasičské jednotky z Lipníku nad Bečvou a Bohuslávek.

„Dostali jsme informaci, že došlo k výbuchu a následnému požáru osobního vozidla, v němž zůstal uvězněný člověk. Na místo proto ihned vyrazily dvě jednotky hasičů, profesionální požární stanice Lipník nad Bečvou a místní dobrovolná jednotka Bohuslávky,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Podle policistů přeskočila hořící jiskra i na sousední vůz Suzuki, který stál opodál. Obě auta oheň zcela zničil. Vyšetřovatelé šetření případu dosud neuzavřeli, podle předběžných závěrů ale mohla vznícení způsobit technická závada a přehřátí motoru.

„Pracujeme s více verzemi, šetření zatím stále není u konce,“ řekl vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.

Co požáru předcházelo? Podle policie popíjel čtyřiadvacetiletý mladík v hostinci v Bohuslávkách alkohol. Když ho zmohla únava, odebral se ke svému vozu Škoda Felicia, který odstavil v místním výletišti.

#nahled|https://g.denik.cz/60/20/pozar_bohuslavky201110232_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/60/20/pozar_bohuslavky201110232.jpg|Požár dvou aut v Bohuslávkách#

„Nasedl do auta, a protože bylo chladno, nastartoval motor a chtěl si přitopit. Vzápětí poté však usnul a probudil se až ve chvíli, kdy už auto hořelo. Naštěstí se mu z něj ještě podařilo vystoupit,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na pomoc záchranáře přivolal devatenáctiletý mladík.

„Zraněný muž utrpěl vážné popáleniny na těle a z místa neštěstí ho převážela záchranka do popáleninového centra v Ostravě,“ upřesnila mluvčí. Škoda na obou autech je 17 tisíc korun.