„Hořet začalo v okruhu sušení lakovny. Požár se našim pracovníkům podařilo téměř uhasit ještě před příjezdem hasičů a přivolané jednotky potom už jen dohašovaly. Vzniklé škody ještě nemáme vyčíslené, ale nebudou velké. Museli jsme přerušit směnu a čekáme na vyjádření hasičů, než budeme moci opět začít pracovat,“ líčil na místě výrobní ředitel firmy Jaroslav Ježek.

Podle řídícího důstojníka Radka Ocelky z přerovského Hasičského záchranného sboru likvidovaly oheň dvě profesionální jednotky, s uhašením ohniska požáru ale pomáhal i Sbor dobrovolných hasičů v Přerově a podnikoví hasiči ze Správy železniční a dopravní cesty.

„Přesný rozsah škod ani příčiny zahoření zatím neznáme, vyšetřovatel je bude zjišťovat až následující den,“ řekl Ocelka.

S přístroji na zádech

Hasiči měli při zásahu na zádech i kyslíkové bomby.

„To pro případ, že by došlo k úniku škodlivin do ovzduší,“ vysvětloval na místě jeden z nich. Přestože byl v ovzduší cítit štiplavý zápach, zástupci firmy ani policisté nepotvrdili, že by došlo ke znečištění ovzduší.

„Pravděpodobně zahořel filtr v peci, k ohrožení zdraví lidí ale nedošlo. Únik toxických látek do ovzduší nebyl zjištěn,“ potvrdil krajský policejní mluvčí Michal Pižurin. Ve stejném duchu se vyjádřil i výrobní ředitel závodu Jaroslav Ježek.

„Lakujeme ocel vodou ředitelnými barvami a oheň byl velmi rychle lokalizován, takže nic takového nehrozilo,“ řekl Ježek.

PETRA POLÁKOVÁ – UVÍROVÁ

PAVLA KUBIŠTOVÁ