Úder blesku poškodil v domě elektrické rozvody a zničil video i televizi. „Majitel domu vyšel ven, aby zjistil, co se stalo, ale na požár střechy ho příbuzní ze sousedství upozornili až o patnáct minut později,“ informoval vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Miroslav Schwarz.

Operačnímu středisku byl požár nahlášen osm minut po poledni.

„Na místo byly vyslány profesionální jednotky z Přerova, Kroměříže a Holešova, dobrovolní hasiči ze Staré Vsi a Horní Moštěnice,“ sdělil tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Jaroslav Hrubý.

Po příjezdu na místo hasiči okamžitě začali oheň lokalizovat proudy vody z automobilových stříkaček. Použili k tomu i nastavovacích žebříků a dýchacích přístrojů, které využili v zadýmeném podkroví.

„Požár byl zlikvidován v 15.20 hodin a odhadnutá škoda je 1,2 milionu korun. Zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty ve výši dvou milionů,“ dodal Hrubý s tím, že se naštěstí požár obešel bez zranění.

Hromosvod na domě nebyl. Do výšky tam ale na střeše čněla železná tyč, na níž byla upevněna televizní anténa. „Hodně domů nemá hromosvod. A právě pro ně znamená při bouřkách tyč s anténou vždycky určité riziko,“ upozornil vyšetřovatel Schwarz.