VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

5.10.2013

V Lazníkách hořela chatka

Lazníky – Nesprávná instalace kouřovodu kamen zavinila v sobotu kolem půl osmé ráno požár chatky v Lazníkách na Přerovsku. Oheň likvidovaly čtyři jednotky – profesionální hasiči z Přerova se dvěma cisternami, a pak také dobrovolní z Veselíčka, Lazník a Tršic.

9.9.2013

Průmyslovou halu u obytných domů zachvátil požár, škody jsou statisícové

Brodek u Přerova – Hustý valící se kouř vyděsil v pondělí ráno obyvatele Brodku u Přerova. Požár zachvátil průmyslovou halu v těsné blízkosti zástavby rodinných domů a hrozilo jeho rozšíření.

16.8.2013

V Troubkách hořelo, od pergoly chytl přístavek

Troubky – Čtyři hasičské jednotky likvidovaly ve čtvrtek odpoledne požár pergoly a střechy přístavku v Troubkách.

AKTUALIZOVÁNO
29.7.2013

Stařenka se pokusila hasit požár trávy v Oseku, utrpěla zranění

Osek nad Bečvou – Lidé si neberou k srdci slova meteorologů, kteří varují před požáry v důsledku extrémního sucha, a zbytečně tak riskují. V Oseku nad Bečvou doplatila v pondělí odpoledne na svou neopatrnost devadesátiletá žena, která se pustila do vypalování trávy.

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2013

Požár zasáhl téměř hektar lesa, hasiči s ním bojovali devět hodin

Týn nad Bečvou – Požár starého lesa u Týna nad Bečvou likvidovalo v sobotu od časných ranních hodin více než čtyřicet hasičů. Ti po téměř devíti hodinách plameny nakonec zlikvidovali a poté na místě hlídkovali dobrovolníci. Příčina vzniku ohně se vyšetřuje.

26.7.2013

Plameny pohltily střechu domu v Radslavicích, pak přeskočily na další budovu

Radslavice – K mohutnému požáru střechy rodinného domu, který se rozšířil i na hospodářskou budovu a ohrožoval i další objekty, došlo v pátek odpoledne v Radslavicích na Přerovsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů a škoda se vyšplhala na stovky tisíc korun.

25.7.2013

V pavilonu chirurgie hořelo, naštěstí v něm nebyli lidé

Přerov – Požár v prázdném rekonstruovaném chirurgickém pavilonu přerovského nemocnice vznikl ve čtvrtek před desátou hodinou. Způsobily ho odštěpky ze svařování, které zapálily papírové krabice. Před příjezdem hasičů ho uhasili přítomní stavební dělníci.

24.7.2013

Hasiči varují před požáry, v Přerově u hradeb už hořel brečťan

Přerovsko – Odhození nedopalku cigarety na procházce v lese. Pálení trávy nebo opékání špekáčků na táboře. Co mají společného? Lidská neopatrnost je nejčastější příčinou požárů v tropických vedrech, která panují v těchto dnech. Následky přitom můžou být nedozírné.

18.7.2013

Divoká noc v Předmostí: hořely kontejnery i auto

Přerov – Jako na periferii městečka, kde vládne zločin, to vypadalo v noci na čtvrtek v Předmostí u Přerova.

29.6.2013

V Kojetíně hořelo v budově bývalé školy, hasiči požár zlikvidovali

Kojetínsko – Ke dvěma nahlášeným požárům vyjeli v noci z pátku na sobotu hasiči na Kojetínsku.

AKTUALIZOVÁNO
22.6.2013

Výrobnu briket v Lipníku zachvátil požár, škoda je šest milionů

Lipník nad Bečvou – Mohutný požár zachvátil v sobotu kolem půl třetí ráno výrobnu dřevěných briket v místní části Lipníku nad Bečvou Loučka. Na místě zasahovaly více než tři desítky hasičů z Přerova, Lipníku, Hranic a okolních obcí. Majitel odhaduje škodu na šest milionů korun.

25.5.2013

Na balkoně v Prosenicích hořelo, děti z domu vyvedl kolemjdoucí

Prosenice – K požáru na balkoně jednopatrového rodinného domu vyjeli hasiči v pátek krátce před třetí hodinou odpolední. Uvnitř objektu byly v té době dvě děti ve věku pět a třináct let. Oheň zpozoroval zaměstnanec obce, který je ihned vyvedl ven. Díky rychlému zásahu hasičů se plameny nerozšířily dovnitř obydlí.

21.5.2013

Dým a zápach! Hasiči likvidovali požár auta, pneumatik a odpadu v Dluhonské

Přerov – Hustý černý dým, který viděli i lidé na opačném konci města, se valil v úterý po jedné hodině odpoledne ze zahrádek v Dluhonské ulici v Přerově. Když se hasiči dozvěděli prvotní informaci o požáru auta, ještě netušili, jaké je na místě čeká drama. Oheň se totiž rozšířil na sloup elektrického vedení, a poté i na desítky pneumatik, uskladněných na jedné ze zahrádek. Město dokonce zvažovalo, že kvůli obavám z úniku jedovatých látek do ovzduší vydá varování pro obyvatele.

12.3.2013

V Lověšicích vyhořela zahradní chatka, škoda 50 000

Přerov/Lověšice – Požár zachvátil chatu v zahrádkářské kolonii v přerovské místní části Lověšice v pondělí večer. Plameny zničily její interiér i střechu a napáchaly škodu za padesát tisíc korun.

8.3.2013

Policie dopadla tři mladé žhářky, zapalovaly stohy na Přerovsku

Přerov – Nečekané rozuzlení má objasnění série požárů stohů slámy, které se staly v loňském roce. Policie nyní dopadla tři žhářky ve věku 18 až 25 let z Přerovska, které mají úmyslné zapalování stohů na svědomí. Napáchaly celkovou škodu za 329 tisíc 400 korun a motivem jejich jednání byla pravděpodobně msta.

21.1.2013

V Šišmě shořela na troud chata, škoda 300 000 korun

Šišma – Jednu z chat v zahrádkářské kolonii v obci Šišma zachvátil v neděli večer požár. 

3.1.2013

Na Silvestra hořel v ulici Na hrázi byt, pět lidí muselo být evakuováno

Přerov - Plné ruce práce měli hasiči v časných ranních hodinách na Silvestra, kdy likvidovali požár bytu v ulici Na hrázi v Přerově. O zahoření se jednotky dozvěděly kolem půl třetí ráno.

3.1.2013

V Přerově začalo za jízdy hořet auto, nakonec lehlo popelem

Přerov – Technická závada byla podle vyšetřovatelů příčinou požáru, ke kterému vyjížděli hasiči ve středu před jednou hodinou odpoledne. Devětatřicetiletému řidiči, který projížděl ulicemi bří Hovorkových a Ztracená v Přerově, začalo za jízdy hořet auto.

26.12.2012

Hasiči na Přerovsku měli klidný Štědrý den

Přerovsko – Žádné hořící stromy či požáry vzniklé od prskavek či svíček. Hasiči na letošní Štědrý den nezasahovali na Přerovsku ani v celém Olomouckém kraji u žádného požáru. Vyjíždět museli převážně jen kvůli běžným technických problémům.

23.12.2012

V Přerově vyhořel byt, škoda přesáhne 100 tisíc korun

Přerov – Vánoční čas překazil obyvatelům bytu v Šrobárově ulici v Přerově požár, který vznikl v sobotu odpoledne.

22.12.2012

V Oseku hořela hospoda

Osek nad Bečvou – Úvod víkendu nezačal vůbec šťastně pro provozovatele hostince v Oseku nad Bečvou.

16.12.2012

V Kojetíně vyhořela kůlna, sousední sklad se podařilo před ohněm uchránit

Kojetín - K požáru kůlny v Kojetíně vyjeli v neděli ráno místní profesionální a dobrovolní hasiči.

14.12.2012

Hasiči vyjeli k hořící kůlně ve Vinarech, před ohněm uchránili včelí úly

Přerov/Vinary – Hasiči z Přerova a Vinar zasahovali ve čtvrtek večer při požáru kůlny na dřevo na zahradě rodinného domu v Přerově–Vinarech. Díky jejich rychlému zásahu se podařilo uchránit několik včelích úlů stojících opodál.

7.12.2012

Ve Veselíčku hořelo plynové potrubí, hasiči evakuovali jednoho muže

Veselíčko – Čtyři hasičské jednotky likvidovaly v pátek kolem poledne požár středotlakého potrubí zemního plynu ve Veselíčku u Lipníku nad Bečvou. Plameny dosahovaly výšky několika metrů a přeskočily i na sousední rodinný dům, kde částečně poškodily fasádu. Při požáru musel být evakuován postižený muž. Škoda se vyšplhala na 120 tisíc korun.

29.11.2012

V Předmostí shořela chatka, jeden hasič se zranil

Přerov, Předmostí – K plamenům, které zcela zachvátili jednu z chatek v přerovském Předmostí, dorazili v úterý večer tři jednotky hasičů.

29.11.2012

Řidič v Přerově utíkal před plameny

Přerov – Duchapřítomně se ve středu večer zachoval řidič, jehož auto Peugeot začalo za jízdy hořet ve Dvořákově ulici v Přerově.

9.10.2012

V Císařově lehla popelem stodola, škoda je přes milion

Císařov – Značné materiální škody napáchal požár, ke kterému vyjížděli v noci na úterý hasiči do Císařova na Přerovsku. Střecha budovy o rozměrech 10×20 metrů začala hořet po druhé hodině ráno.

2.10.2012

Z paneláku v Sokolské se valil kouř, žena usnula při vaření

Přerov – Hustý kouř se valil v pondělí odpoledne z bytu výškového domu v Sokolské ulici v Přerově.

31.8.2012

Tři noční požáry na Přerovsku: hořely balíky slámy

Přerovsko – Hned třikrát zasahovali v posledních srpnových dnech hasiči na Přerovsku u požárů balíků slámy, které podle vyšetřovatelů někdo úmyslně zapálil.

24.8.2012

Vepřín u Oprostovic shořel, zahynuli v něm králíci i prasnice

Oprostovice – K požáru vepřína v obci Oprostovice došlo ve středu kolem půl desáté večer. Při příjezdu policejní hlídky se u něj již nacházely čtyři posádky hasičů

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT