„Společnost AGEL je jediným poskytovatelem zdravotní péče v České a Slovenské republice, který tímto způsobem navigace disponuje,“ říká manažer projektu Mgr. Pavel Michna, MBA s tím, že systém se postupně rozšíří do všech nemocnic skupiny AGEL v ČR i SR.

K tomu, aby mohl návštěvník SMART navigaci využít, postačí chytrý telefon nebo tablet s přístupem k internetu a QR čtečkou. Navigace je dostupná také na odkaze https://navigace.agel.cz/npr/ a na webových stránkách nemocnice pod záložkou Navigace v horní liště.

Dopravu mezi Přerovem a Olomoucí zpomalí od 1. listopadu oprava mostku v Kokorách.
Dopravu mezi Olomoucí a Přerovem zpomalí oprava mostku v Kokorách

„Návštěvník si v systému – klidně ještě v pohodlí domova anebo až na místě pomocí QR kódu – zvolí výchozí místo a cílový bod, a ten mu následně vyhledá tu nejlepší trasu, a to včetně slovního popisu. Systém je navíc schopen vyhledat nejvhodnější trasu také osobám se sníženou pohyblivostí, tedy s bezbariérovým přístupem,“ popisuje fungování systému manažer projektu Pavel Michna.

„Od novinky v podobě navigace si slibujeme, že tato vymoženost pacientům i návštěvám usnadní orientaci v prostorách naší nemocnice. Věříme také, že si k ní lidé najdou cestu stejně tak, jako při využívání v automobilech. Celkovou elektronizaci vnímáme jako dobrý směr do budoucna, který bude usnadňovat chod nemocnice a celkově tak zlepšovat přístupnost pacientům,“ říká MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční, pod kterou přerovská nemocnice organizačně spadá.

Nový navigační systém v přerovské nemocnici představuje doplnění aktuálních navigačních prvků s cílem zjednodušit hledání požadovaného oddělení a snížit tak možný stres z návštěvy zdravotnického zařízení. Tvorba navigačního systému v přerovské nemocnici byla založena na úspěšném testování v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice, kde je systém hojně využíván, a to napříč generacemi.

Na jednání zastupitelstva v Přerově, které svolala na čtvrtek opozice, se hlasovalo ručně.
VIDEO: Zastavte výcvik armády ve Strojaři, žádali přerovští zastupitelé

„Cílem skupiny AGEL je nejen zvyšování kvality zdravotnických služeb, ale také zavádění moderních technologií i mimo oblast přímého poskytování péče. Z uživatelského šetření, které jsme provedli mezi návštěvníky nemocnice v Ostravě – Vítkovicích, vyplynulo, že navigaci vnímají velmi pozitivně a její využívání zásadně zlepšuje jejich pohyb po areálu,“ vysvětluje manažer projektu Pavel Michna.

Společnost AGEL se chystá navigační SMART systém postupně rozšířit do všech svých nemocnic v České i Slovenské republice. Aktuálně se pracuje na implementaci v nemocnicích Prostějov a Šternberk, kde budou navigace pro návštěvníky dostupné už příští jaro.

Tiskový odbor skupiny AGEL,
Aneta Lednová