Zubr Premium si ze soutěže odnesl nejen zlatou medaili v prestižní kategorii světlých ležáků, ale také titul European Beer Star 2010, které při slavnostní ceremonii v Norimberku převzali zástupci pivovaru.

Zlato a titul však získal nejen zlatavý mok z Přerova, ale také Litovel Premium, který ovládl kategorii tmavých ležáků.

Podle vedení pivovarů je důležité, že piva z jejich produkce neztratila svoji osobitost ani v době, kdy se globální a zaměnitelnou stává i chuť piva.

„Vsázíme na fenomén chuti a tradiční výrobu. Jak je ale vidět, přináší to své ovoce, a to nás těší,“ říká Pavel Svoboda, manažer pivovaru Zubr.

Z celoevropské soutěže v Německu si pivovar Zubr odnesl titul European Beer Star 2010.

Jeho slova potvrzuje i celá řada ocenění pro pivo, které se více než 130 let vaří klasickou technologií podle tradičních receptur.

Soutěž European Beer Star pořádá Svaz středních pivovarů v Bavorsku spolu s Asociací nezávislých pivovarů v Evropě a její význam dokládá také počet přihlášených vzorků piv ze čtyřiatřiceti zemí světa.

Vzorků se letos sešla téměř tisícovka. V komisi degustátorů zasedlo celkem 88 pivovarnických odborníků, kteří u každého vzorku posuzovali především chuť a říz, ale také aroma, barvu, pěnu, jas a další důležité vlastnosti.

Ležáky z Moravy vynikaly ve všech hodnocených kritériích.

Podle vyjádření organizátora vychází idea projektu z jedinečnosti piva a jeho vnímání jako kulturního dědictví. Hlavním smyslem je představit chuťově různorodé značky a výrobce široké veřejnosti a posílit jejich výjimečnost.

Jde zejména o produkty malých a středních výrobců, které se způsobem výroby a celkovou charakteristikou liší od europiv, vyráběných v pivovarnických gigantech.

Snahu o celosvětové prosazení vysoké kvality oblíbeného nápoje potvrzuje rostoucí zájem pivovarů o účast v této soutěži s vysokou světovou prestiží.

V přerovském pivovaru Zubr ročně vyrobí na čtvrt milionu hektolitrů piva.