„Kompletně zmodernizované vybavení a prostory chirurgické JIP zvýšily komfort pacientů, ale i personálu. Nejen, že máme zkrášlené oddělení, ale rekonstrukce nám nabídla také větší prostory pro skladování a přehlednější systém uspořádání pomůcek a materiálu,“ shrnula hlavní výhody Dagmar Baďurová, staniční sestra chirurgické JIP přerovské nemocnice.

Obměnou prošly nevyhovující vstupní dveře na jednotku intenzivní péče, které jsou nyní prosklené, protipožární a otevíratelné čipem. Stavební úpravy rozšířily vstupy a zastaralé dveře byly vyměněny za komfortní posuvné.

Díky modernizaci vznikly tři nové pracovny s kompletně obnoveným vybavením - od monitoringu, signalizace, počítačové techniky, tiskáren až po nábytek.

Po rekonstrukci budou pacientům sloužit tři velké boxy se třemi lůžky a dva boxy po jednom lůžku s kompletním vybavením pro intenzivní péči. Součástí pokojů jsou nově pracovní vozíky, sloužící jako plochy pro přípravu ordinací. Přerovská JIP má po úpravách také pět vestavěných skříní s výsuvným systémem, který slouží zdravotníkům jako mobilní lékárna.

Šéfka Sociálních služeb města a Domova pro seniory v Přerově Jana Žouželková.
Ředitelka, která čelí obvinění ze šikany: Počkám na vyšetření všech stížností

Přerovští lékaři získali díky této investici jedenáct nových centrálních monitorovacích stanic vitálních funkcí Carescape. Monitoring vitálních funkcí pacienta je základním předpokladem pobytu na jednotce intenzivní péče. Díky tomu, že je monitor pacienta propojen s centrálním monitorem na pracovně sester, kde se zobrazují veškeré naměřené hodnoty, má personál výrazně snazší práci a pacient je tak pod neustálou kontrolou.

Jednotka intenzivní péče chirurgického oddělení přerovské nemocnice se po jednadvaceti letech dočkala modernizace.Jednotka intenzivní péče chirurgického oddělení přerovské nemocnice se po jednadvaceti letech dočkala modernizace.Zdroj: Nemocnice Přerov, se souhlasem

„Tyto monitorovací stanice jsou oproti původním mnohem praktičtější díky své mobilitě. Pacienta můžeme nově odpojit od monitoru a odjet s ním na vyšetření pouze s přenosnou částí stanice,“ vysvětlila Dagmar Baďurová.

Ilustrační foto.
Přestupný rok v porodnicích? Maminky v Přerově datum 29. února neláká

Komfort péče o pacienty se díky modernizaci zvýšil. „Jsme velmi rádi, že k rekonstrukci JIP na chirurgickém oddělení došlo, protože jde o významnou změnu jak přístrojového vybavení, tak prostorových dispozic, díky nimž byla rozšířena kapacita stanice. Těmito inovacemi byla opět zvýšena kvalita péče o pacienty a v neposlední řadě se výrazně zlepšily také pracovní podmínky pro personál,“ uzavřel Petr Skácel, náměstek pro léčebně preventivní péči přerovské nemocnice.