Hranická firma Torex Petra Žurka oslaví 17. července úspěšných sedm let od svého založení. Cesta k úspěchu ale nebyla jednoduchá. „Začínal jsem úplně od nuly s velmi omezenými finančními prostředky.

Z počátku jsem pracoval šestnáct hodin denně sedm dní v týdnu. Jediné, čeho lituji, je pozdní start. Kdybych začal dřív, určitě bych díky progresivitě v této oblasti nic neztratil,“ zavzpomínal Žurek. Před založením firmy Žurek vystřídal mnoho zaměstnání, jejichž společným jmenovatelem byla komunikace s lidmi a potřeba příjemného vystupování.

Své zkušenosti z této oblasti pak mohl zúročit při vedení své firmy. „Snažím se svým zákazníkům vysvětlit, že není důležité, aby vlastnili ten nejdražší telefon. Měli by si koupit takový, jehož funkce a vlastnosti bezezbytku využijí. Proto je většina z nich tak spokojená,“ prozradil svou strategii úspěšný podnikatel.

Za sedm let působení se jeho firma může pyšnit čtyřmi certifikacemi a spoluprací s předními českými operátory. „Na mé práci se mi nejvíc líbí, že na trh přicházejí stále nové technologie, s nimiž musím být v kontaktu. Ve svém oboru se musím neustále vzdělávat,“ řekl nadšeně Žurek. Jak dále uvedl, práci mu komplikuje administrativa a byrokracie.

Firma Torex ve svém názvu skrývá slovní hříčku. „V roce 1991 jsem byl prvním vedoucím Turistického oddílu Radegast. Rád na tu dobu vzpomínám. Torex pro mě představuje novou životní etapu po Turistickém oddílu Radegast,“ vysvětlil Žurek.