Od té doby se její firma rozrostla. Má několik zaměstnanců, kteří uklízí v desítkách domácnostech, ale i ve firmách a všude tam, kde je o úklid zájem. „S podnikáním jsem začala se společnicí začátkem devadesátých let, kdy jsme uklízely především domácnosti lidem s časově náročným zaměstnáním. Byla to porevoluční doba, kdy podnikatelky, právničky či lékařky už nezvládaly svou domácnost, a tak jsme jim s tím pomáhaly,“ říká majitelka přerovské úklidové firmy Věra Pavoni.

Dnes však její firma neuklízí jen v domácnostech, ale také například ve firmách, školách, ordinacích a dalších zařízeních. Často si její služby objednávají také osamělí muži nebo starší lidé. „Těm tuto službu objednávají třeba jejich děti, které žijí ve vzdálenějších městech,“ doplnila podnikatelka.

Podle ní základem každého úspěšného podnikání je spolehlivost, která dělá také dobré jméno firmě. „Nikdy se mi například nestalo, že bychom nesplnili termín, na kterém se se zákazníkem dohodneme. I kdyby onemocněl zaměstnanec, v nejhorším případě bych musela nastoupit sama. Mně však nedělá problémy přiložit ruku k dílu,“ podotkla žena, jejíž firma nemá klienty jen na Přerovsku, ale také na Olomoucku a Kroměřížsku.

Podle ní největší frmol bývá na jaře a před Vánocemi. „To si tradičně všichni vzpomenou na úklid, ale na to už jsme zvyklí,“ informovala podnikatelka s tím, že za nejhorší zážitek považuje povodně v roce 1997.

„Tomu se nic nevyrovná. Ještě dnes si vzpomínám na obydlí a sklepy plné bláta. Někteří lidé měli takovou škodu, že mi jich bylo moc líto, a tak jsem jim naše služby neúčtovala,“ vzpomněla Věra Pavoni, která se při svém podnikání nezaobírá pouze úklidovými službami, ale je také distributorkou stravenek Sorbi.