Ctibor Pečeňa začal podnikat v revolučním roce 1989 v autopůjčovně a jak tvrdí, na počátku jeho podnikání stála touha zkusit něco nového.

„V roce 1989 jsem měl autopůjčovnu, ale nelíbilo se mi, jak se lidé chovají k autům, tak jsem se rozhodl změnit obor a začal jsem obchodovat,“ zavzpomínal na prvopočátky svého podnikání Ctibor Pečeňa.

Jak dodal, těsně po revoluci se lidem podnikalo mnohém lépe, protože tehdy bylo podnikání ještě v plenkách a každý mohl dělat, co se mu zlíbilo.

„Teď je situace mnohem těžší. Dříve lidé měli více peněz a cena výrobku nebyla až tak rozhodující. Naproti tomu dnes je situace opačná a tento stav malým podnikatelům moc nepřeje,“ vysvětlil Ctibor Pečeňa.

Jeho prodejna s varnou a topnou technikou na plyn, elektřinu a topná paliva se potýká s vysokou konkurencí na trhu již osvědčeným způsobem. „Za nižší cenu prodáváme takové výrobky, které jsou například někde odřené nebo otlučené. Mírná vada na kráse kamen nebo sporáků lidem nevadí, protože po všech ostatních stránkách náš výrobek funguje,“ vysvětlil Pečeňa.

Jak ale dodal, nižší tržby jeho firmě způsobil v poslední době také fakt, že na náměstí v Hranicích bylo zavedeno placené parkování. Přestože svým klientům Ctibor Pečeňa nabízí úplný servis, jeho firma vede neustálý boj s internetovým obchodem.

„Svou práci mám opravdu rád, ale co mi na ní nejvíce vadí, je internetový obchod. Občas se mi stane, že za mnou do obchodu přijdou lidé, kteří se ptají na různé výkonnostní parametry a fungování nějakého spotřebiče. Se získanými informacemi spokojeně odejdou a výrobek si pak koupí přes internet,“ řekl Pečeňa.

Jak dodal, těmto zákazníkům pak rozhodně neposkytuje zpětné opravy nebo instalace.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Majitelka barokní lékárny ráda pomáhá lidem

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika