Na celkovém výstavu se více než třetinou podílel export, který v roce 2023 vytvořil absolutní rekord v historii společnosti. „Čísla, která máme k dispozici, potvrzují, že byl loňský rok pro naše pivovary velmi úspěšný. Výsledky ukázaly, že nám zákazníci a konzumenti zachovali přízeň i přes negativní okolnosti, které pivnímu trhu i potravinám obecně nepřály. A za to jim patří naše poděkování,“ řekl Tomáš Konečný, obchodní ředitel společnosti Pivovary CZ Group.

Pivo Zubr. Ilustrační foto
Dojednáno. Pivovar Zubr, Litovel a Holba kupuje Kofola

V roce 2023 se zvýšila celková produkce piva na 826 tisíc hektolitrů. Pivovarům se tak podařilo dosáhnout nejvyššího výstavu za posledních patnáct let a ve srovnání s předchozím obdobím vzrostl o 6,7 procent. Více než třetinou se na celkovém výstavu podílel export, který dosáhl nejlepšího výsledku v historii společnosti.

Pivo z Moravy pijí i na Kubě

„Meziročně jsme posílili pozice na tradičních trzích, ke kterým patří Německo, Polsko a Maďarsko. Dařilo se nám ale i na těch méně tradičních, jako je třeba Kuba,“ doplnil Konečný.

„Uvidíme, jaká čísla přinese letošní rok, který bude ovlivněn zvýšením DPH na čepované pivo a na nealkoholické obecně. Platí totiž, že vyšší cena většinou sníží poptávku, a to se týká i našeho segmentu. Nyní je ovšem předčasné cokoliv hodnotit a spekulovat - uvidíme, jaká bude realita v průběhu roku,“ řekl.

Městský dům je chloubou Přerova. Jeho restaurace je ale už od března uzavřena, protože se nedaří najít provozovatele.
Vyhlášené restaurace v Přerově zejí prázdnotou, provozovatelé se sem nehrnou

Společnost Pivovary CZ Group má v portfoliu pivovary značek Holba, Litovel a Zubr. Pivovary patří mezi tradiční české výrobce piv, působící především na Moravě. K výrobě piva používají kvalitní regionální suroviny a ve výrobě se využívá tradiční klasická technologie, kdy hlavní kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a pivo následně dlouho zraje v ležáckém sklepě.

Roční výstav skupiny se dlouhodobě pohybuje okolo 800 tisíc hektolitrů, přičemž zhruba třetina produkce směřuje na zahraniční trhy. Piva společnosti Pivovary CZ Group patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější oceňované značky v České republice. Každoročně se umisťují na předních příčkách prestižních degustačních pivovarských soutěží jako je České pivo, organizované Českým svazem pivovarů a sladoven, nebo PIVEX.