Olomoucký ples zaplní prostory čtyřhvězdičkového hotelu u Androva stadionu v pátek 14. února.  

Hostům mimo jiné zazpívá Helena Zeťová, Josef Laufer, Michal Hrůza a jako hlavní host večera kapela Kryštof. 

Přesto, že se jedná o stále ještě poměrně novou akci, zájem o lístky na letošní Olomoucký ples předčil všechna očekávání a z plesu se tak stává prestižní událost.

„Letos jsme zavedli elektronickou rezervaci vstupenek a po jejím spuštění jsme ples vyprodali během jediného dne." informuje David Foretník, ředitel Radia Haná.

Partner akce Omega centrum Olomouc, který měl pro své klienty k dispozici dvě stě padesát vstupenek, se setkal s obdobným zájmem a po dvou dnech byl tak únorový ples kompletně vyprodaný.

Hovězí veverka i dezert z tekutého dusíku

Olomoucký ples v hotelu NH Congress OlomoucAkce se i letos koná ve čtyřhvězdičkovém hotelu NH Olomouc Congress na Legionářské ulici, který zajišťuje nejen prostory a výzdobu hotelu, ale také pro návštěvníky připravuje doslova gurmánský zážitek.

O chuťové buňky hostů se postarají týmy šéfkuchaře Petra Zučka, který vařil pro londýnskou Michelinskou restaraci, a cukrářky Anny Strnadové, která sbírá ocenění na curvingových soutěžích (disciplína věnující se kreativnímu vyřezávání z ovoce a zeleniny pozn. redakce) po celé Evropě.

V menu nechybí exotické pokrmy jako jsou krevetový salát v ledových sklenicích nebo speciality z ledového baru sashimi s mořskými plody a rybami.

Návštěvníci si budou moci pochutnat na netradičním rajčatovém ragů z baby chobotniček a cukety na hovězí veverce nebo tradičnějších barbecue vepřových žebírkách.

Zamilovanou náladu večera dokreslí Valentýnský dort.

Za zmínku stojí také další z řady jedinečných kulinářských zážitků, a to příprava dezertu Sorbet Sangría namáčeném v tekutém dusíku přimo před hosty.

Vinný lístek se skládá z moravských i exotických vín, dokreslující chuť jednotlivých pokrmů.

Zahraje i slavíky ověnčený Kryštof

Olomoucký ples v hotelu NH Congress OlomoucNa osm stovek hostů se může i letos těšit na bohatý program.

„Večer bude jak po gastronomické, tak po zážitkové stránce mimořádný. Vždy se snažíme, aby se objevilo něco, o čem si lidé budou ještě dlouho povídat." komentuje David Foretník.

Před hotelem bude k vidění výstava kompletního vozového sortimentu sponzora akce Mercedes Moravia, v prostorách hotelu se budou pohybovat mimové a kouzelníci.

Koncerty jsou rozděleny na dvě pódia. Hlavní pódium představí Helenu Zeťovou nebo Michala Hrůzu, o půlnoci se svou show vystoupí kapela Kryštof.

Ta se letos veze na vlně popularity a pro každou píseň si do Olomouce chystá originální vizualizace.

Fotostudio, živí amorci i výuka tanců

Olomoucký ples v hotelu NH Congress OlomoucKromě několika koncertů a plesové hudby je v prostorách hotelu připraveno valentýnské fotostudio, kde se mohou zájemci nechat vyfotit v naaranžované ložnici plné růží a šampaňského profesionály ze studia Pearl Design.

A komu by se nelíbila ložnice, může se nechat zvěčnit spolu s několika živými amorky, kteří se budou starat o pohodlí návštěvníků.

Hladký průběh akce navíc zajišťuje kompletní tým Radia Haná, včetně oblíbených moderátorů a Djs. (34)

Celý večer otevřou tanečníci skupiny Mango, kteří v rámci valentýnského ducha večera předvedou originální sestavu na motivy hříšného tance.

Do zamilované červené budou ostatně laděny i drobné detaily jako nasvícení hotelu, nebo projekční led stěny.

Každý, kdo si zakoupil vstupenku navíc automaticky získává mnoho výhod, včetně slev na půjčení šatů, kadeřníka nebo večerní dopravu taxi službou.

V soutěžích čekají ceny za dvě stě tisíc korun

Olomoucký ples v hotelu NH Congress OlomoucNavíc proběhne slosování zakoupených lístků a v závěru večera tak proběhne vyhlášení hned několika soutěží.

Kromě náhodně vybraných vstupenek, které svým majitelům přinesou ceny za více než dvě stě tisíc korun, budou oceněny taky návštěvníci s nejoriginálnějším účesem a šaty.

Každá fotografie studia Pearl Design bude navíc zařazena do další soutěže, o jejímž výsledku budou moci rozhodnout posluchači rádia Haná svým hlasováním na internetových stránkách.

Příští ročník se postaví nešťastnému pátku

Přesto, že se letošní ples teprve blíží, už teď vznikají plány, jak jej příští rok překonat.

Letošní valentýnské datum příští rok zdá se nahradí (ne)šťastný pátek třináctého, a tak se možná dočkáme dalšího tématického večera.

Jisté je, že po loňském jihoamerickém zážitku plného ohnivého flamenca a letošním zamilovaném večeru nasadili organizátoři laťku opravdu vysoko. Pokud si ale dokáží udržet stávající tempo, stane se z Omega Olomouckého plesu jedna z nejočekávanějších událostí sezóny.