„S oběma sportovci poměří síly čtyři stovky dalších individuálních závodníků či štafet. O závod byl velký zájem, startovní listina je již dva týdny beznadějně plná a další zájemce už bohužel musíme odmítat. Ty, na které se nedostalo, ale rádi uvítáme v rolích diváků. Závod bude určitě atraktivní podívanou," uvedl jeden z organizátorů Vladimír Sušil.

Petr Vabroušek míří do Nového Hrozenkova jako čerstvý držitel titulu mistra republiky. „Už se hodně těším. Pohodová atmosféra VALACHYMANA mi připomíná mé triatlonové začátky před více než dvaceti lety. Skvělá organizace naopak připomíná dnešní špičkové podniky v zahraničí," nechal se slyšet Petr Vabroušek. Ve výborné formě je ale i Lukáš Bauer, pro kterého je to zároveň první příležitost k návštěvě Valašska. „Ještě nikdy jsem na Valašsku nebyl, vždy jsem jen projížděl autem. Moc se těším i na atmosféru kolem závodu, která bude určitě skvělá," prohlásil. Na startu nebudou chybět ani další zkušení sportovci, mj. Přemysl Žaludek, který loni obsadil druhé místo za Petrem Vabrouškem se ztrátou pouhých 6 vteřin, či loňská vítězka ženské kategorie Lucie Javorová.

Závod začne ve 14 hodin u vodní nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton. Sportovci nejprve absolvují plavání na 250 m. Následuje cyklistická část v délce 12,1 km a nakonec běh na 3,6 km Novým Hrozenkovem po cyklostezce Bečva. Petr Vabroušek a Lukáš Bauer stanou na startu jako poslední po půl páté. Nejlepší sportovci budou odměněni cenami od společností Cetelem, Nutrend a od Resortu Valachy Velké Karlovice, který je hlavním pořadatelem. Připraveno bude také vyžití nejen pro děti v podobě skákacího hradu, ale i pro jejich rodiče, kteří se budou moci seznámit s nejnovějšími technologiemi TV a foto se značkami LG a Nikon. www.valachyman.cz

Lukáš Bauer zná Valašsko zatím jen z auta

Lukáš Bauer.Jednou z hvězd letošního triatlonu VALACHYMAN 2012 bude Lukáš Bauer. Tento aktuálně nejlepší běžec na lyžích je nyní v závěrečné části letní přípravy. Minulý víkend vyhrál závody v běhu na 15km na kolečkových lyžích v Oberhofu a porazil kompletní výběry Německa a Ruska. „Jeho forma je na vysoké úrovni, srovnatelná s předchozími sezónami. Výrazně však zapracoval na síle a na soupažích, ve kterých se výrazně zlepšil," prozradil Bauerův manažer Martin Müller. Účast Lukáše Bauera se podařilo domluvit díky jeho spolupráci se společností Cetelem, jedním z největších poskytovatelů spotřebních úvěrů.

Lukáši, máte zkušenosti s triatlonovými závody?

Zkušenosti mám s terénním triatlonem, účastnil jsem se Xterry v Ostrově. S intervalovým startem ale na takových závodech zkušenost nemám.

Jaké tedy máte očekávání od závodu na Valašsku?

Nejen na závod, ale na celé prostředí se moc těším. Nikdy jsem na Valašsku ještě nebyl, vždy jsem jen projížděl autem. Moc se těším i na atmosféru kolem závodu, která bude určitě skvělá.

Věříte si v takovém sprint triatlonu na Petra Vabrouška, který má rád stejně jako vy spíše dlouhé distance?

S Petrem Vabrouškem jsem ještě neměl příležitost se potkat. Těším se na setkání s ním a uvidíme, jak to dopadne :-).
(Po krátké dovolené ve Velkých Karlovicích v hotelu Horal spojené s účastí na VALACHYMANOVI pokračuje závěrečná část letní přípravy na Božím Daru. „Pak Lukáš pojede na dovolenou k moři a začátkem září již odjíždí do Ramsau a na ledovec Dachstein, kde začne první část zimní přípravy," přiblížil plány Lukáše Bauera jeho manažer.)

Petr Vabroušek míří na VALACHYMANa jako čerstvý mistr republiky

Obhájce vítězství z prvního ročníku triatlonového závodu, nejlepší český triatlet Petr Vabroušek, se zdá být ve vynikající formě. Týden před závodem v Novém Hrozenkově vyhrál mistrovství republiky v dlouhém triatlonu, už poosmé!

VabroušekSprint triatlon Valachyman 2012 v Novém Hrozenkově je pro něj spíše tréninkovou zastávkou. Petr Vabroušek má raději dlouhé triatlony. A je v nich skutečně úspěšný. Na posledním mistrovství světa ve španělském Vitoria-Gasteiz skončil patnáctý. Petr Vabroušek první ročník sprint triatlonu Valachyman vyhrál v čase 38:58, o pouhých šest vteřin před Přemyslem Žaludkem ze Zlína.

Letošní start Petra Vabrouška byl nejdříve ohrožen kvůli republikovému šampionátu v Ironmanu. „Ve slovenských Piěšťanech se nakonec závodilo šest dní před Valachymanem, tak snad stihnu trochu zregenerovat. Navíc hned další den po Valachymanu mě čeká půlželezňák Doksyman, stejně jako vloni," popsal svoje plány Petr Vabroušek.

Petře, jak tedy do vašeho nabitého programu zapadá sprint triatlon Valachyman, který se hodně vymyká vaší nejoblíbenější distanci?

Na Valachymana se hodně těším. Jeho pohodová atmosféra mi připomíná mé triatlonové začátky před více než dvaceti lety. Skvělá organizace naopak připomíná dnešní špičkové podniky v zahraničí. Neobvyklý formát, kdy každý startuje samostatně, a jeho krátké distance z něj dělají závod vhodný pro každého, kdo se triatlon chystá vyzkoušet poprvé.

Těšíte se na setkání s Lukášem Bauerem, který je také světovou špičkou, ale ve zcela jiném sportu než vy?

Intervalový start, MTB cyklistika a krátké distance budou určitě více vyhovovat Lukášovi. Pro mě je to nepředstavitelně krátká porce, ale i tak ho zkusím alespoň trošku potrápit.

A máte ambice tedy obhájit loňské vítězství?

Na odvetu za loňskou těsnou porážku se určitě pořádně připraví i Přema Žaludek, takže to bude i pro diváky napínavá podívaná až do konce. Pro mne to taky bude dobré vyjetí po mistrovství České republiky v Ironmanu víkend před tím a rozjetí před víkendovým půlželezňákem v Doksech.