Jak jste se dostal k práci realitního makléře a jak dlouho ji děláte?

K práci realitního makléře jsem se vlastně dostal náhodou. Budou tomu už dva roky, co jsem při prodeji svého vlastního bytu přišel do kontaktu s celou řadou realitních makléřů. Nicméně jeden z nich mne zaujal natolik, že jsem se makléřem chtěl stát i já. Slovo dalo slovo a dnes jsme kolegové.

Co vás na tom nejvíc baví a co naopak nemáte rád?

Na práci realitního makléře mě baví souhra a spolupráce s kolegy, máme perfektní kolektiv. Nejvíc mě však baví komunikace s našimi klienty, plnění jejich přání a veškerá pomoc při hledání nového bydlení či prodávání současného. Co rád nemám? Když jakýkoliv člověk nemá férové jednání.

Je práce realitního makléře životní styl, nebo je to pro vás „jen" zaměstnání?

Pokud budete brát svoji práci jako zaměstnání, nikdy nebudete spokojení, ale když k práci přistupujete pozitivně, tak jste díky ní spokojeni i v osobním životě. Práce realitního makléře a komunikace s lidmi naplňuje můj životní cíl. Čili ano, je to pro mne styl života.

Co vás v tomto zaměstnání nejvíce motivuje?

Motivace je v tomhle zaměstnání hodně důležitá. Motivací jsou určitě moji kolegové stojíme při sobě v jakékoliv chvíli a to nám dává sílu být nejlepší. Každopádně tou největší motivací je moje rodina přece jen to, co dělám, dělám pro nás a naši budoucnost.

Je podle vás tato profese vhodnější spíše pro muže, nebo ženy? Kdo ji zvládá podle vás lépe?

Práce realitního makléře se hodí pro kohokoliv, kdo chce pomáhat lidem a nemyslí při tom sám na sebe. Jestli je to žena, či muž, je to úplně jedno, každopádně to musí být osobnost, musí si věřit, být ke klientům upřímný a mít pevné nervy. Velice důležité je samozřejmě vzdělání v tomto oboru a dostatek zkušeností, jelikož servis, který klientům dáváme, by měl byt minimálně stoprocentní.

Máte jako muž v této práci nějakou výhodu? Například u klientek?

To nevím, musíte se jich zeptat. (směje se)

Jak se liší přístup klientů žen a mužů, pokud jde o obchod s realitami? Na co se zaměřují při koupi nemovitosti ženy a na co muži?

Vyjde to zhruba na stejno, ale jako správný makléř byste měli klientům naslouchat. Zjišťovat, jaké mají požadavky, co si slibují od nového bydlení, jaká mají přání a podobně. Podle toho zjistíte, kdo má v domácnosti hlavní slovo. Na tom pak postavíte celou prohlídku nemovitosti. Ten druhý většinou souhlasí.

Jak probíhá váš běžný pracovní den?

Snažím se, aby můj pracovní den byl pokaždé jiný a byl plně využitý. Jsou v něm zahrnuty také soukromé záležitosti, jelikož nikdy nesmí chybět čas na koníčky, které vedou k odpočinku a soustředění se na to co dělám v práci.

Vypěstoval jste si nějakou profesionální deformaci?

Pokud tou deformací myslíme například to, že se i sprchuji s mobilním telefonem, tak ano, mám ji. Každému totiž vždy říkám, volejte kdykoliv, jsem dvacet čtyři hodin na telefonu. (směje se)

Setkal jste se někdy s tím, že vám práci komplikují předsudky o realitních makléřích?

Bohužel ano, vesměs se s tím setkávám každý den. Je to takové prokletí realitních makléřů. Veškeré tyhle negace jsou postaveny na špatném realitním servise, se kterým mají klienti špatnou zkušenost. Jak už to tak chodí, tak jsme všichni házeni do jednoho pytle. O to těžší naše práce je, ale já a moji kolegové se snažíme proti tomuto předsudku bojovat, snažíme se o to, aby spojení „nechceme realitní kancelář" zmizelo z povrchu zemského. Neustále se v našem oboru vzděláváme a klientům díky našemu servisu a zkušenostem šetříme čas, peníze i starosti. Jedině díky správnému a stoprocentně férovému přístupu docílí makléř kladných referencí a neustále se vracejících klientů.

Pokud bych si chtěla koupit či pronajmout nemovitost, co bych jako zákazník měla znát a po realitní kanceláři vyžadovat?

Realitních kanceláří je mnoho, ale jen pár těch, které opravdu vědí, co dělají. Proto bych určitě vyžadoval certifikaci makléře a zajímal se o to, jaké má vzdělání v oboru, jaké jsou jeho dosavadní zkušenosti, žádal bych ukázku jejich nabídky, detailní popis průběhu naší spolupráce, zodpovězení všech dotazů. Důležité je si nabízený servis nechat realitní kanceláří potvrdit, jak se říká černé na bílém. Jen tak se vám makléř zaručí stoprocentní profesionalitou a důsledností při koupi, prodeji či pronájmu. Smlouvy s realitní kanceláří by měly chránit obě strany jak společnost, tak klienta. Bohužel se často ze strany klientů setkáváme s jinými zkušenostmi.

Proč byste doporučil GALERII REALIT, v čem se podle vás tato společnost od jiných liší?

GALERIE REALIT je kancelář s velkým srdcem. Snažíme se pomáhat lidem tím, že děláme práci zodpovědně, poctivě a hlavně pro spokojenost klientů. Vždy chceme být o krok dál před ostatními, tím se lišíme. Každý z nás je profesionál a jsem strašně rád, že do týmu GALERIE REALIT patřím, ostatně kdykoliv za námi můžete přijít a přesvědčit se sami. Jste všichni srdečně zváni.

GALERIE REALIT
Adresa: Jiráskova 647/3, Přerov
Kontakt: Tel.: 777 054 304, prerov@galerierealit.cz
www: http://www.galerierealit.cz/