Při turistických výšlapech i výletech na kole si tak nyní můžete jarní přírodu Valašska užívat skutečně plnými doušky.

Právě u Velkých Karlovic, které se nachází v CHKO Beskydy, se mimo jiné vyskytují vzácné a chráněné vstavačovité rostliny. Nedaleko vrchu Vysoká můžete už v těchto dnech obdivovat vstavačovitou rostlinu prstnatec bezový.

"Tato jarní orchidej byla dříve na valašských pastvinách běžná, dnes už je poměrně vzácná. Zajímavé je, že se vyskytuje ve dvou barevných formách, žluté a červené. Často rostou vedle sebe obě dvě a mnoho lidí si myslí, že jde o dva různé druhy rostlin," popsal Vojtěch Bajer z ČSOP Salamandr z Rožnova pod Radhoštěm.

Příležitost k procházce rozkvetlou přírodou nabídne mimo jiné i tradiční Letní karlovská padesátka - tradiční turistický pochod okolím Velkých Karlovic, který se uskuteční v sobotu 17. května.

Nebo využijte nabídku karlovického Spa hotelu Lanterna, nechejte si od kuchařů připravit piknikový batoh a vydejte se do přírody užít si piknik. S sebou dostanete i piknikovou mapu, v níž jsou vyznačeny doporučené trasy či místa s hezkým výhledem, ohniště i body, kde jsou k dispozici posezení či pitná voda.