Vypravte se do Velkých Karlovic. Zdejší Spa hotel Lanterna, který se ukrývá mezi vzrostlými smrky na kopci nad údolím Léskové v turistickém resortu Valachy, je přímo jako stvořený pro milence a novomanžele.

V intimním prostředí čtyřhvězdičkového hotelu se můžete věnovat jen sami sobě, nechat se hýčkat a rozmazlovat v L-Spa relaxačním centru, vychutnat si speciality místní kuchyně a užít si naplno odpočinek i zábavu v krásné krajině Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Už při příchodu do recepce vdechnete výjimečnou atmosféru oblíbeného horského hotelu, který si žije svým vlastním poklidným tempem.

„Relaxujte a nechejte se hýčkat,“ slibuje reklamní slogan Lanterny. Vstřícný personál - od recepčních přes kuchaře číšníky až po pokojské - vás brzy přesvědčí, že to není jen fráze.

S nadsázkou tu můžete prožít celý víkend doslova v županu.

Při příjezdu na vás v pokoji čeká zapůjčená taška se županem, osuškou a přezůvkami.

Župan klidně oblékněte přímo v pokoji, pak stačí tři kroky z hotelového výtahu a ocitnete se v jiném světě. V L-Spa, které je ve večerních hodinách romanticky osvětleno svíčkami, si můžete užít bazén a whirlpool se slanou vodou, dvě sauny, páru či venkovní ochlazovací terasu.

Uvolnění si dopřejete při masáži či exotickém rituálu Pure Fiji, k nimž se používají kvalitní přírodní oleje z Tichomoří.

A nakonec se zasníte při šálku čaje na odpočinkovém lehátku s výhledem na sjezdovku Razula.

Své služby v hotelu nabízí i kosmetický Beauty salon pro ženy i muže.

Láska prochází žaludkem

Romantické prostředí hotelové zážitkové restaurace Vyhlídka se může stát tou pravou kulisou pro večeři při svíčkách. Na své si tu přijdou nároční gurmáni. Vyhlídka nabízí každý měsíc degustační menu zaměřené na jiné suroviny. Ještě do konce srpna si pochutnáte na rybím menu, v září se můžete těšit na houbové.

Spa hotel Lanterna vyniká velkou šíří služeb zahrnutých v ceně. Vedle ubytování v komfortních pokojích, z nichž některé jsou vybaveny i krbem, vířivkou či espressem, je v ceně nejen obvyklá snídaně, ale dokonce i večeři formou bufé (a za pětichodové degustační menu ve Vyhlídce zaplatíte jako hoteloví hosté navíc jen 150 Kč), časově neomezený vstup do L-Spa, animační programy s lekcemi cvičení s hotelovými instruktorkami a také denně vstup na 2 hodiny zdarma do nových termálních bazénů Wellness Horal. Ty se nachází ve 3,5 kilometrů vzdáleném wellness hotelu Horal.

Ze Spa hotelu Lanterna si zkrátka odvezete tak příjemné zážitky, že se sem určitě budete chtít brzo vrátit. www.lanterna.cz

Svatební veselice v Galiku

Spa hotel Lanterna nabízí také možnost uspořádání komornější svatební hostiny – je nutná individuální domluva. Pokud plánujete „něco většího“, využijte blízký hotel Galik.

Je častým a oblíbeným dějištěm svateb, ale i různých jiných oslav k významným životním událostem. Zdejší kuchyně je vyhlášená, připraví vám tady svatební hostinu i s programem a velkou výhodou je i možnost cenově dostupného ubytování pro svatebčany.

Galik leží na okraji údolí u lesa, bujará oslava se tedy může klidně protáhnout až do rána, aniž byste rušili okolí. Přímo v hotelové restauraci je také i dispozici bowling, kulečník či menší dětský koutek. www.galik.cz