Národní značku kvality Klasa udělila porota Hanácké kyselce konkrétně za novou chuť Aloe vera s ostružinou.

„Certifikát převzal generální ředitel společnosti Josef Doležel přímo od prezidenta České republiky, Václava Klause. Předávání se uskutečnilo v Českých Budějovicích v rámci výstavy Země živitelka,“ uvedla PR manažerka Silvie Marhoulová.

Výrobky Hanácké kyselky získaly řadu cen již v minulosti. V roce 1999 a 2010 to byl Zlatý český pramen, ocenění Stříbrný pramen pak putovalo na Hanou v letech 2008 a 2009.

„Vážíme si toho, že se celé portfolio příchutí může pyšnit oceněním kvality Klasa. Toto logo informuje spotřebitele o tom, že si vybral ryze český a hlavně kvalitní výrobek. Jako tradiční rodinná firma se soustředíme právě na kvalitu minerální vody, která není chemicky konzervovaná a zachovává si stejné kvalitní složení včetně obsahu přírodního jódu již přes dvě stě let,“ komentoval ocenění ředitel společnosti Josef Doležel.

Hanácká kyselka navíc v loňském roce uvedla jako vůbec první producent minerálních vod v České republice své vlastní bio příchutě, z nichž jedna se stala i potravinářským výrobkem Olomouckého kraje. Kromě chuti oceňují lidé i další výhody místní kyselky.

Společnost například i nadále plní minerální vodu do skleněných lahví.

„Důvodem je určitý stálý okruh zákazníků, kteří dávají přednost sklu před PET lahví a také odběratelé z řad takzvaných horkých provozů, jako jsou například železárny, kde musí mít pracovníci ze zákona přísun tekutin a PET lahve se tam vlivem vysokých teplot deformují,“ vysvětlil Doležel.

Hanácká kyselka je tradiční rodinná firma jejíž historie sahá až do roku 1854 a po celou dobu své existence má stále stejné složení. Stáčení probíhá ve dvou moderních provozech, a to v Brodku u Přerova a v Horní Moštěnici.

Na povrch se tady kyselka dostává až z hloubky dvou set padesáti metrů. Řadu ocenění získala místní kyselka i díky významnému obsahu přírodního jódu.