„Pořadatelé finišují s přípravami, aby si diváci užili parádní sportovní podívanou. Nejen na tu se mohou těšit – plánován je totiž i bohatý doprovodný program,“ uvedl ředitel závodu Jakub Vymazal pro web autokrosar.cz.

Kromě atrakcí pro děti si ti nejmladší budou moci vyzkoušet pod dohledem odborníků třeba i jízdu v bugině RacerBuggy160.

„Děti i dospělí se mohou těšit také na informace o historii českého motorismu, samozřejmě převážně autokrosu. V této zóně je pro návštěvníky připraven závodní simulátor, kde si budou moci zajezdit. Pro diváky připravujeme také autogramiádu a představování jezdců. Nebude chybět soutěž o ceny,“ zmínil dále Jakub Vymazal.

Mezi evropskou autokrosovou elitou ani letos nebudou chybět tuzemská esa v čele úřadujícího šampiona a aktuálního lídra divize Buggy1600 Petra Nikodéma či skoro domácího Martina Samohýla, který bude chtít zvítězit v třídě TouringAutocross.

Sobotní program v Přerovské rokli startuje v 9.30, v neděli závodníci vyrazí na trať už o hodinu dříve. Semifinálové a finálové jízdy se uskuteční druhý den přibližně od půl třetí odpoledne.