„Po prosincovém bronzu na US Open v Kalifornii mi udělaly radost především vydařené turnaje ve střední Americe, konkrétně 2. místo na Jamajce a 3. místo na Kubě," pochvaluje si nová česká jednička. Buduje si tak pevné postavení do začínající olympijské kvalifikace.Zuzana Pavelková z Přerova

Posun Pavelkové na světovém žebříčku je výsledkem dlouhodobé náročné práce. Hledání ideálních tréninkových podmínek je nekonečným příběhem českých badmintonistů.

„Tři roky jsem trénovala v Dánsku a od loňského léta se připravuji v Českém Krumlově pod vedením Radka Votavy a Pavla Floriána," popisuje své tréninkové možnosti Pavelková. Příprava české badmintonové špičky je zcela individuální. Veškerý trénink je nyní podřizován olympijské kvalifikaci, která začíná v květnu.

Postupová kritéria pro účast na Olympijských hrách jsou pro český badminton neúprosná. Kvalifikuje se totiž pouze nejlepší hráčka. Rozhodujícím okamžikem bude umístění na světovém žebříčku příští rok v květnu.

„Podle dřívějších zkušeností by mohlo stačit přibližně 60. místo. Teď nezbývá, než se opět rozjet po turnajích a nahrát dostatek bodů," přibližuje taktiku Zuzana Pavelková. Nejbližším turnajem, který se jí započítává do olympijské kvalifikace, je mistrovství světa smíšených družstev Sudirman Cup v Číně.