„Znovu se potvrdilo, že nám stačí uhrát jeden set. Takže nám nezbývá, než hrát s tímto týmem jen o záchranu. Opět jsem se přesvědčil, že některé hráčky umí spíše jen brát a neumí víc na hřišti odevzdat,“ nebral si tradičně servítky trenér Zubřic Radim Vlček.

Spokojen mohl být pouze s úvodní sadou. V té se jeho svěřenky čtyřbodovou šňůrou dostaly do vedení 19:16. Prostějov sice ještě srovnal, koncovka ale patřila Přerovu.

„První set jsme měli ve svých rukách, v koncovce jsme ale udělali zbytečné chyby,“ kroutil hlavou prostějovský kouč Ľubomír Petráš.

Druhý a třetí set však byl vyrovnaný pouze v úvodu, pak už dominoval favorit a otočil stav na 1:2. Ve čtvrtém dějství to nevypadalo na přerovské probuzení, domácí volejbalistky ale přeci jen zabraly a dostaly se i do dvoubodového vedení 17:15, které však po sérii nepřesností rychle bylo pryč. Zubřice pak už uhrály jen tři míče. Prostějov si odvezl tři body.

„Myslím si, že jsme se pak hodně zlepšili hlavně v útoku. Zatlačili jsme soupeře i podáním, jsou to pro nás vydřené tři body na palubovce soupeře,“ byl spokojen Ľubomír Petráš.

Jeho tým zvítězil venku po sérii čtyř proher v řadě. „Ta naše venkovní bilance je negativní. Jsem rád, že konečně vezeme body z venku a zlomili jsme to,“ dodal kouč Prostějova.

Přerovanky tak dokonce vypadly z osmičky, patří jim předposlední deváté místo, což by znamenalo boje o záchranu. Prostějov už je třetí.

Volejbal Přerov – VK Prostějov 1:3 (23, -14, -18, -20)

Nejvíce bodů: Davisová 16, Kukučová 13 – Nová 18, Stümpelová 14, Kopáčová 14. Rozhodčí: Slelzák, Ištvanech. Čas: 91 minut. Diváci: 258.

Přerov: L. Zatloukalová, Kukučová, Davisová, Kotlabová, Ruseková, Oestreichová, libera Šádková, Vaňková. Střídaly: Semerádová, Řihošková, Tinklová. Trenér: Radim Vlček.

Prostějov: Nová, Kozmik, Kopáčová, Weidenthalerová, Stümpelová, Zatloukalová M., libero Slavíková. Střídaly: Baláková, Dvořáčková. Trenér: Ľubomír Petráš.