Ten porazil Zubřice 3:1 a v tabulce je tři kola před koncem první části soutěže odsunul na sedmé místo.

„Po prvním setu, kdy jsme si pomáhali blokem, se soupeř zvedl a hrál volejbal. Zatímco z naší strany to byla plácaná," nešetřil kritikou kouč Přerova Libor Gálík.

Stejně jako v předešlém utkání v Brně srážely Přerovanky hlavně nevynucené chyby. Přesto měly v prvním setu navrch. Díky povedeným blokům a zvládnuté koncovce jej získaly v poměru 25:23.

Také ve druhé sadě to vůbec nevypadalo špatně. Domácí volejbalistky chtěly konečně utnout pětizápasovou šňůru proher. Dařilo se jim to do stavu 19:17. Pak odešly v útoku a dokázaly uhrát pouhé dva body, bylo srovnáno.

Ve třetím dějství se Frýdek dostal až do sedmibodového vedení. Zubřice sice snížily, přesto šly hostující hráčky do vedení 2:1 na sety.

Mizérie Přerovanek pokračovala v úvodu čtvrtého setu. Domácí tým sice bojoval a zvládl dvakrát dotáhnout pětibodový náskok soupeřek, frýdecko-místecké volejbalistky ale ukázaly také obrovskou touhu po vítězství. Nakonec získaly i čtvrtou sadu a odjely domů s plným bodovým ziskem.

„Bojovaly jsme, ale bohužel děláme moc vlastních nevynucených chyb ve všech činnostech. To nám podráží nohy," přiznala kapitánka domácích Eliška Ticháčková.

Karty jsou v ženské extralize rozdány jasně. Přerov bojuje právě s Frýdkem a Šternberkem o šesté místo po první části soutěže. Se Šternberkem se Zubřice utkají první únorovou sobotu od 18 hodin na domácí palubovce.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (23, –21, –21, –21)

Nejvíce bodů: Svobodová 18, Yancyová 15, L. Kohoutová 10 – Jurčíková 17, Kukučová 17, Mitregaová 13. Rozhodčí: Topolánek, Duda. Diváci: 105.

Přerov: Yancyová, Zatloukalová, Gálíková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, libera Stavinohová, Zajícová. Střídaly: Jehlářová, Šádková, Ticháčková. Trenér: Libor Gálík.

Frýdek-Místek: Mitregaová, Kavková, Pavelková, Jurčíková, Kukučová, Holišová, libero Radivojevičová. Trenér: Leopold Tůma.