„Chceme se tabulkou posouvat výš. Možná to bude moc ambiciózní, ale chceme se rvát o šesté až sedmé místo,“ prozradil Radim Vlček.

Příprava přerovským volejbalistkám oficiálně odstartovala tento týden. Její první část absolvují hráčky pod vedením asistenta Michala Derycha, hlavní kouč Vlček si totiž plní povinnosti u ženské reprezentace, kde je asistentem trenéra Pommera.

Hráčky čekají také dvě soustředění v Luhačovicích, později turnaj v Nitře a přípravné utkání proti Vídni a polskému týmu.

„Chceme se dostat do velmi dobré kondiční pohody, protože sezona bude náročná. Pak nás čeká obrovský dril na balonech. Ze začátku se zaměříme hlavně na obrannou fázi. Čím blíž bude start sezony, tím více do toho zapojíme i kombinační věci a útočnou hru. To je výhledově za měsíc,“ upřesnil Vlček.

Tým kromě některých juniorek a nahrávačky Gogové opustily dvě ze tří loňských zámořských posil. Michelle Gauthierová ukončila kariéru, Makena Schoeneová získala zajímavé angažmá ve Finsku. Asi nejvýraznější hráčka tohoto tria Megan Vander Meerová však v Přerově zůstává.

Velkým posílením má být Vaňková

Mnohem zajímavější však jsou nové tváře. Obrovským posílením by měl být příchod reprezentačního libera Nikoly Vaňkové z KP Brno. Právě na tomto postu Přerov dlouhodobě strádal. „Od ní si slibujeme velké posílení. Má status reprezentačního libera číslo dva nebo tři, vloni se zúčastnila vlastně celé Světové ligy, očekáváme proto velký přínos na přihrávce,“ zmínil Radim Vlček.

Sama Vaňková cítí, že v Přerově dostane velkou důvěru, ne však na úkor kolektivu. „Chci hlavně získat nové zkušenosti. Tady mám dobrou příležitost hodně si zahrát. Hlavně chci, abychom hráli týmově a nebyli rozkouskováni na individuality,“ uvedla dvacetiletá reprezentantka.

Další akvizicí je volejbalistka ročníku narození 1984 Lenka Krejčířová. „Má velké zkušenosti z ciziny. Já se s ní znám osobně a vsadil jsem na její zkušenost, potřebovali jsme do týmu nějakou starší hráčku,“ vysvětlil Vlček.

Malou neznámou budou výkony běloruských posil. Příchod Jekatěriny Šapovalové avizoval klub už na konci sezony, nyní se k blokařce přidává i smečařka Marina Kovalkinová. „Vloni jsme na druhém bloku trošku ztráceli. Od Marina Kovalkinové si zase slibujeme hlavně jistotu na přihrávce a zpestření útoku,“ prozradil Radim Vlček a přiznal, že se nejspíš nejedná o poslední posílení kádru. „Jednáme ještě o jedné posile z Ameriky,“ dodal kouč.

Když k tomu všemu připočteme reprezentantku Evu Svobodovou, talentovanou Magdalénu Jehlářovou, nahrávačku Lucii Zatloukalovou a smečařku Lenku Kohoutovou, které u řeky Bečvy zůstávají, mohl by se v Přerově formovat velice zajímavý tým.