„V kontextu obou utkání jsem spokojen. Stejně tak s celou herní přípravou, v týdnu jsme ještě hráli s Vídní, to jsme zvítězili 5:1 na sety,“ pochvaloval si hlavní trenér Zubřic Radim Vlček.

Předtím si Přerovanky vyšláply i na Ostravu či Frýdek-Místek a ovládly mezinárodní turnaj v Nitře. Také s Libercem potvrdily solidní formu, avšak pouze v prvním utkání.

„Mělo to takové parametry, jak bychom se chtěli v extralize prezentovat. Bohužel ve druhém utkání jsme nepochopitelně vypnuli ve druhém setu. Takto si nemůžeme dovolit hrát. Za to holky ještě dostanou trošku kartáč. Ale ono je asi dobře, že jsme taky nějaký zápas prohráli,“ ohlížel se Vlček.

Je tedy ještě co zlepšovat, přerovské volejbalistky na to budou mít týden. „Máme teď trošku problémy s druhou nahrávačkou, vypomáhá nám tam Lucka Šálková. Dokud měla Lucka Zatloukalová síly, hráli jsme rychle, to pak můžeme konkurovat těm nejlepším. Pak se to trošku zpomalilo, trápili jsme se i v komunikaci. Na můj kus jsme měli i slabou obranu v poli,“ hledal kouč příčiny porážky.

Extraliga začíná v sobotu 6. října, Zubřice zajíždí na palubovku Šternberku. Ještě předtím je ale čekají poslední tréninky i úterní přátelský souboj v Prostějově.

„Hned v pondělí si uděláme dril, aby si holky uvědomily, že volejbal je i o bránění. V sobotu nám to začne, musíme do sezony vstoupit koncentrovaně, s takovým výkonem, jaký jsme dnes předváděli třeba v prvním utkání. Do Šternberku si pojedeme pro tři body,“ uzavřel Radim Vlček.

Volejbal Přerov – VK Dukla Liberec 3:1

Sestava Přerova: Zatloukalová, Personová, Svobodová, Kohoutová, Vander Meerová, Šapovalová, libero Vaňková. Střídaly: Měrková, Jehlářová, Kovalkinová, Šálková, Jurášová.

Volejbal Přerov – VK Dukla Liberec 0:3

Sestava Přerova: Zatloukalová, Měrková, Vander Meerová, Kovalkinová, Jehlářová, Šapovalová, libero Vaňková. Střídaly: Personová, Svobodová, Kohoutová, Šálková, Jurášová.