Po sobotní domácí prohře 1:3 s Prostějovem klesly Zubřice na předposlední deváté místo tabulky.

„Do prvního setu jsme vlétly nahecované a chtěly jsme vyhrát. V dalších dvou setech jsme je měly dorazit, ale přestaly jsme hrát a všechno šlo dolů. Nedařilo se nám vůbec nic, sesypalo se to,“ ohlédla se za poslední porážkou nahrávačka Lucie Zatloukalová.

Pro tu byl duel s bývalým hegemonem nejvyšší soutěže již tradičně pikantní záležitostí. Odchovankyně prostějovského volejbalu se na palubovce opět potkala se starší sestrou Michaelou, která coby kapitánka úřadovala na druhé straně sítě.

„Já se na tento zápas vždycky těším o něco víc. Nějaké hecování tam proběhlo, ale to vnímám jenom na začátku. Pak už je to soupeř jako soupeř,“ prozradila Lucie Zatloukalová. Právě ona patří mezi trio hráček, které pamatují i loňskou úspěšnou sezonu. Zbytek týmu je zcela nový.

Zubřice nicméně padly už pojedenácté v sezoně, zatím zapsaly jen dvě výhry – s Královým Polem a s posledním Šternberkem, na jehož palubovku se chystají tuto sobotu. Situace proto začíná být kritická.

„Nedaří se nám skoro vůbec. Musíme s tím něco udělat. Uvidíme, musíme bojovat,“ uvědomuje si Lucie Zatloukalová.

Přerov přitom do sezony vlétl dobrým výkonem, když s aktuálním lídrem celé soutěže, brněnskými Šelmami, uhrál bod po prohře ve zkráceném setu.

„Na trénincích i v šatně je všechno super, v pohodě. Pak přijde zápas a všechno je pryč. Každá musí začít u sebe v hlavě, musíme se rvát o každý bod,“ uzavřela nahrávačka Přerova.