„V prvním setu jsme hráli docela dobrý volejbal a v koncovce jsme vedli. Bohužel jsme ale v tu chvíli nedodrželi, co jsme si řekli. Tam se to rozhodlo, domácí se chytli, přehráli nás jednoznačně na servisu i přihrávce a zaslouženě vyhráli. My jsme měli hrát lépe,“ hodnotil utkání na svazovém webu kouč Zubřic Radim Vlček.

Ve druhém a třetím setu jeho svěřenky uhrály pouze 16 a 14 míčů.

„Bohužel jsme se zase zalekly, přestaly jsme úplně hrát naši hru a od toho se odvíjel i druhý set. V tom třetím, i přestože jsme se na holky pečlivě připravovaly, jsme je nedokázaly ubránit a nezatlačily jsme je ani servisem,“ nebyla spokojená kapitánka Přerova Sandra Kotlabová.

Hanačky jsou přes další prohru blízko účasti v play-off. K udržení osmé příčky jim stačí, aby Frýdek-Místek v závěrečném kole nezvítězil na palubovce rozjetého Olympu. Pražanky v extralize drží dvanáctizápasovou vítěznou šňůru. Senzační scénář a postup Frýdku je spíše utopií.

Přerovanky navíc v posledním utkání základní části hostí hratelný Prostějov. Utkání je na programu v sobotu od 17 hodin.

VK Královo Pole – Volejbal Přerov 3:0 (22, 16, 14)

Nejvíce bodů: Pavlíková 16, Šunderlíková 15, Bairdová 9 – Kotlabová 12, Diatková 4, Plešingrová 4. Rozhodčí: Marschner, Hladišová. Čas: 71 minut. Bez diváků.

Královo Pole: Dolotova, Baird, Judlová, Šunderlíková, Pavlíková, Koulisiani, libero Digrinová. Střídaly: Weissová, Kuníková. Trenér: Matúš Kalný.

Přerov: Diatková, Pavlová, Kotlabová, Plešingrová, Dlouhá, Zatloukalová, libera Kulová, Kromerinská. Střídaly: Šádková, Zajícová, Köhlerová, Boudová, Semerádová. Trenér: Radim Vlček.