„Druhý zápas je to z naší strany doslova trapný výkon, nejsme schopny přihrát ani útočit, takhle se hrát nedá. Ještě není konec sezóny, čekají nás ještě tři zápasy, byť už nám o nic nejde,“ sypala si po zápase popel na hlavu přerovská kapitánka Michaela Zatloukalová.

Do prvního setu Šelmy vlétly na výbornou a brzy vedly již 7:1. Přerov kvalitním podáním prakticky k ničemu nepustily, Zubřice uhrály v útoku pouhé tři body. Brno dominovalo i v obraně na síti, Adéla Benediktová, která začala v základu, si připsala dva bloky. Po zkaženém podání Přerova Šelmy jasně vyhrály 25:12.

I do druhé sady vstoupily svěřenkyně Ondřeje Bouly výrazně lépe, tentokrát vedly 8:3. Přerovské hráčky jim ale výrazně pomohly svými chybami, jen touto cestou putovalo hned čtrnáct bodů k Šelmám. Ve střední části setu zaznamenala tři esa domácí Kyrychenko a nasměrovala tak Brno k výhře v druhém setu v poměru 25:17.

Hokejisté Přerova proti Frýdku-Místku. Ilutrační foto
Frýdek? Nejhorší soupeř. Zubry čeká i boj nejlepších gólmanů

Třetí dějství mělo stejný průběh. Brno si zkraje setu vybojovalo vedení, které drželo až do koncovky. Tam ale lehce polevilo a Přerov díky kvalitnímu podání srovnal na 22:22. Závěr ale patřil Aničce Širůčkové, která zaskočila na postu univerzálky. K celkové výhře 25:12, 25:17 a 25:21 pomohla třinácti body s úspěšností 43 % na útoku.

„Gratuluji domácím, Vinci dnes předvedla skvělý výkon, ukazuje, že je za mě nejlepší nahrávačka extraligy. Z naší strany to byl jeden z nejslabších výkonů, trochu jsme se chytli až ve třetím setu. Musím si s hráčkami promluvit. Takhle se extraliga nehraje,“ přidal svůj pohled na věc i rozladěný přerovský kouč Radim Vlček.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:0 (12, 17, 21)

Rozhodčí: Slezák, Peloušek.

Diváci: 99.

Brno: Benediktová, Šmídová, Kyrychenko, Marková, Širůčková, Šotkovská. Libero: Chevalierová. Trenér: Ondřej Boula.

Přerov: Zatloukalová, Lazárková, Dlouhá, Kovačič, Husková, McClellan. Libera: Kulová, Michálková. Střídaly: Šrámková, Oborná, Horská. Trenér: Radim Vlček.