„Celý tým je šťastný, že jsme ten zápas zvládli. Byl po nás povinný a klíčový. Naše hra byla pestřejší, Ari Personová to dobře zvládla na bloku. Dokud jsme nebyli pod větším tlakem, dobře jsme servírovali,“ pochvaloval si trenér Zubřic Radim Vlček.

Tomu na rozdíl od pohárového duelu s Dobřichovicemi nechyběla blokařka Shapavalová, zranění Magdalény Jehlářové má však dlouhodobější charakter.

Jediný větší výpadek tentokrát Přerovanky dopustily ve druhém setu. V něm se nevyvarovaly sérií chyb, a přestože do koncovky šly s vedením 21:17, sadu nakonec ztratily.

„Škoda druhého setu. Dobře jsme do něj opět vstoupili, ale pak jsme se sami zbytečně vyzmatkovali a začali vytvářet pod tlakem chyby,“ mrzelo přerovského kouče.

Třetí a čtvrtý set už si domácí pohlídali. Šternberk sice po pěti předešlých duelech konečně uhrál alespoň set, nadále však s jediným vítězstvím uzavírá žebříček nejvyšší soutěže.

„Měli jsme problém se rozběhnout v začátku každého setu a pak jsme spíše dotahovali. Na podání to bylo vyrovnané, soupeř měl vyšší blok, ale to má proti nám v extralize každý, takže se těžko prosazujeme. Soupeř hrál rychleji a lépe přihrával,“ uznal lodivod hostů Vladimír Sirvoň.

Hon za vyššími patry tabulky a ideálně první šestkou pokračuje pro Přerov první prosincový den v Ostravě.

„Je to o hlavách. Holky jsou ještě mladé a nevyhrané a rozhodí je kdejaká blbost. Body se ale počítají, máme čtyři vítězství, odskočili jsme Šternberku a Ostravě, dotáhli jsme se na Olymp a Frýdek. To je pozitivní a musí nám to do žil vlít sebevědomí, ne však namyšlenost,“ uzavřel přerovský trenér Radim Vlček.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 3:1 (9, -24, 16, 21)

Nejvíce bodů: Měrková 23, Vander Meerová 14, Personová 10 – L. Oborná 12, Ambrožová 11, Kneiflová 9. Rozhodčí: Vachutka, Slezák. Čas: 93 minut. Diváci: 190.
Přerov: Personová, Měrková, Svobodová, Shapavalová, Zatloukalová, Vander Meerová, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová. Trenér: Radim Vlček.
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Ambrožová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídaly: Zemánková, Hanousková. Trenér: Vladimír Sirvoň.